مریم ذاکرنژاد: تخم مرغ‌های نوروزی فضای شهری را به سمت فانتزی‌های لذت‌بخش برد

مریم ذاکر نژاد، هنرمند تصویرساز گفت: بخش تخم مرغ‌های نوروزی دومین سالانه «بهارستان» فضای شهری را به سمت و سوی رویا و فانتزی‌های کودکانه برد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، مریم ذاکرنژاد، هنرمند نقاش و تصویرسازکه در بخش هنرمندان حرفه‌ای تخم‌مرغ‌های نوروزی دومین سالانه «بهارستان» به ارائه اثر پرداخته، حرکت اجرایی این رویداد هنری را قابل تحسین خواند و گفت: با اینکه نخستین سالی بود که در بخش تخم مرغ‌های نوروزی «بهارستان» شرکت کردم، به جرات می‌توانم بگویم که حرکت تاثیرگذار و خوبی بود که واقعا جای خرسندی دارد.
وی افزود: به شخصه به خاطر سالانه «بهارستان» سازمان زیباسازی را تحسین می‌کنم زیرا شهر تهران و سایر شهرها همیشه شاهد دیوارنگاری‌ها و آثار کاملا جدی در سطح شهر بوده‌اند که این بار با «بهارستان» این فضا متفاوت شد.
این هنرمند ادامه داد: بخش تخم مرغ‌های نوروزی فضای شهری را به سمت و سوی رویا و فانتزی‌های کودکانه برد زیرا هر ایرانی با تخم مرغ‌های نوروزی و رنگ کردن آنها خاطراتی دارد که لذت‌بخش است و این برای من بسیار جذاب بود.
ذاکرنژاد بازخورد آثار تخم مرغ‌های نوروزی را مثبت خواند و گفت: بازخورد آثار برای من بسیار خوب و انرژی بخش بود به خصوص که کار ارائه شده از سوی من تصویرسازی بود و مورد توجه کودکان قرار گرفت زیرا مخاطب اصلی کار من این قشر بودند.
وی تصریح کرد: من از تعامل ایجاد شده بین مردم و هنرمندان بسیار لذت بردم و فکر می‌کنم که کارها در مجموع بسیار خوب بود و تقریبا آنچه را که می‌خواستم از واکنش‌های مردم دریافت کردم.
این هنرمند در خصوص اثر اجرایی خود در دومین سالانه «بهارستان» گفت: بیشترین تلاش من این بود که کار را با هدف ایجاد شادمانی در فضای شهری رائه کنم زیرا «بهارستان» به دنبال ایجاد فضایی شاد بود تا حس خوب و انرژی را به مردم منتقل کند.
ذاکرنژاد بیان کرد: من در بخش تخم مرغ‌های نوروی «بهارستان» تصویرسازی یک کلاغ و کبوتر را با گل و گیاه داشتم تا حس پرواز، شادمانی و بهار را به مخاطبان القاء کنم که بازخورد خوبی هم داشت.
لازم به یادآوری است، دومین رویداد هنری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال ۱۳۹۶ در بخش‌های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم‌مرغ‌های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار شد و تا اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

معرفی کتاب

  • ارتباط با نشریه: تهران، خیابان شریعتی، خیابان قیطریه، خیابان مهر محمدی، بن بست یعقوبی کجانی، پلاک ۳۴ / تلفن: ۲۲۶۷۷۶۶۶ تلفکس: ۲۲۲۱۱۶۶۲فصلنامه معماری محوطه در شماره هفدهم خود که پاییز 90 منتشر گردید به موضوعات…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه