مریم سفری: «بهارستان» هنرمندان را از انزوا خارج کرده است

مریم سفری، هنرمند نقاش گفت: به نظرم سالانه «بهارستان» سبب شده که هم سلیقه هنرمندان مردمی‌تر شود و از آن حالت انزوا خارج شود و هم مردم بتوانند کارهای متفاوت‌تری را ببینند و با هنر آشنا شوند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، مریم سفری، هنرمند نقاش که در بخش هنرمندان حرفه‌ای تخم‌مرغ‌های نوروزی دومین سالانه «بهارستان» حضور داشت، بازخورد مثبت آثار تخم مرغ های نوروزی در بین مردم را سبب ایجاد انگیزه در هنرمندان خواند و گفت: به نظر من باخورد بسیار خوب «بهارستان»، انگیزه‌ای مثبت در هنرمندان ایجاد کرده و سبب شده که برای ارائه آثار بهتر مردمی، تلاش کنند.
وی افزود: در واقع یکی از بخش‌های خوب «بهارستان» این بود که باعث شد یک محل اتصال بین کارگزاران و هنرمندان ایجاد شود به نحوی که هنرمندان وارد عرصه شدند و خود را نشان دادند.
این هنرمند تصریح کرد: «بهارستان» توانست برای بسیاری از هنرمندان فضایی ایجاد کند که بتوانند آثار خود را ارائه کنند ضمن اینکه فضایی برای نزدیک‌تر شدن مردم به هنرمندان نیز ایجاد کرد که اتفاق بسیار خوب و مثبتی است.
سفری ادامه داد: به نظر من «بهارستان» سبب شده که هم سلیقه هنرمندان مردمی‌تر شود و از آن حالت انزوا خارج شود و هم مردم بتوانند کارهای متفاوت‌تری را ببینند و با هنر آشنا شوند.
وی در خصوص اثر اجرایی خود در دومین سالانه «بهارستان» گفت: ایده اولیه اثر من در بخش تخم مرغ‌های نوروزی «بهارستان» اجرای نقوش سنتی بود که از هنر اسلامی ایده گرفته شده است لذا در این اثر من با تکرار یک نقش ساده فرم کلی را ایجاد کردم که با گل و زنبق همراه است و در بسیاری از نقوش سنتی ایران وجود دارد.
لازم به یادآوری است، دومین رویداد هنری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال ۱۳۹۶ در بخش‌های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم‌مرغ‌های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار شد و تا اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه