مهدی قدیانلو: ایجاد یک چرایی در ذهن مخاطب گام موثر «بهارستان» است

یک هنرمند مجسمه ساز که در دومین سالانه «بهارستان» به ارائه اثر پرداخته، گفت: به نظر من ایجاد یک چرایی در ذهن مخاطب می‌تواند سبب برداشتن گام‌های تازه‌ای شود که این خود یک گفتگو و کنکاش را در مخاطب به دنبال دارد و سبب فرهنگ‌سازی می‌شود.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، مهدی قدیانلو که در بخش آثار حجمی و هنرهای محیطی دومین سالانه «بهارستان» حضور دارد؛ این رویداد هنری را برای دانشجویان رشته‌های هنری مهم خواند و گفت: به نظر من «بهارستان» می‌تواند برای دانشجویان رشته‌های هنری بسیار موثر عمل کند زیرا این گروه جوان می‌توانند ببینند که دروس دانشگاهی صرفا تئوری نیستند.
وی افزود: در واقع حضور دانشجویان در «بهارستان» سبب می‌شود که این گروه بتوانند با مردم تعامل داشته باشند و چیزهایی را که آموخته‌اند وارد اجتماع کنند که سبب ارتقاء اعتماد به نفس هنرمندان جوان ما می‌شود ضمن اینکه به لحاظ مالی و اقتصادی نیز برای این گروه بسیار موثر است.
این هنرمند «بهارستان» را در عرصه فرهنگ‌سازی موثر خواند و تصریح کرد: به نظر من «بهارستان» در دراز مدت می‌تواند در حوزه فرهنگ‌سازی موثر عمل کند زیرا وظیفه هنرمندان این است که سطح سلیقه عمومی را ارتقاء دهند و منجر به بالا رفتن درک مردم از هنر شوند لذا قشر هنرمندان در این عرصه مسئول هستند.
قدیانلو تداوم سالانه «بهارستان» را یک الزام خواند و اظهار کرد: به شخصه نظم «بهارستان» را دوست داشتم و امیدوارم که این روند بتواند تداوم داشته باشد. البته لازم است برای بهبود روند کیفی این رویداد روی خروج کارهای کپی نیز تلاش کنیم که البته فکر می‌کنم این امر مورد توجه قرار گرفته و در این دوره کمتر شاهد کارهای کپی هستیم.
وی درباره ارائه اثر «کمک به زمین» در دومین سالانه «بهارستان» گفت: در این اثر سعی کردم که به گرم شدن زمین اشاره داشته باشم در واقع درون این اثر یک کولر آبی به نمایش گذاشته شده است که باعث ایجاد چرایی در ذهن مخاطب می‌شود.
این هنرمند اظهار کرد: کولر آبی در کشور ما عنصر شناخته شده‌ای است که البته در لطیفه‌های ما ایرانیان نیز شکلی خوشایند و جالب دارد. لذا من فکر کردم که قرار گرفتن این شی در فضایی نامتعارف می‌تواند جالب باشد که علاوه بر ارائه یک مفهوم خاص به مخاطبان جدی‌تر، برای مخاطبان دیگر نیز یک چرایی را ایجاد کند.
قدیانلو تصریح کرد: به نظر من ایجاد یک چرایی در ذهن مخاطب می‌تواند سبب برداشتن گام‌های تازه‌ای شود که خود یک گفتگو و کنکاش را در مخاطب به دنبال دارد و سبب فرهنگ‌سازی می‌شود.
لازم به یادآوری است، دومین رویداد هنری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال ۱۳۹۶ در بخش‌های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم‌مرغ‌های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار شد و تا اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

معرفی کتاب

  • ارتباط با نشریه: تهران، خیابان شریعتی، خیابان قیطریه، خیابان مهر محمدی، بن بست یعقوبی کجانی، پلاک ۳۴ / تلفن: ۲۲۶۷۷۶۶۶ تلفکس: ۲۲۲۱۱۶۶۲فصلنامه معماری محوطه در شماره هفدهم خود که پاییز 90 منتشر گردید به موضوعات…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه