مهسا هدایتی: «بهارستان» تهران را از فضای خاکستری به سمت شادمانی سوق داد

مهسا هدایتی، هنرمند نقاش و تصویرگر معتقد است، شهر تهران برای مدتی توانست با کمک رنگ‌های سالانه «بهارستان» از فضای خاکستری و مرده خارج شود و شادمانی را تجربه کند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، مهسا هدایتی، هنرمند نقاش و تصویرگر که در بخش هنرمندان حرفه‌ای تخم مرغ‌های نوروزی دومین سالانه «بهارستان» شرکت کرده، برگزاری این رویداد هنری را گام مهمی در راستای ارتباط با مخاطب خواند و گفت: به نظر من «بهارستان» گام مهمی در راستای ارتباط با مخاطبان بود زیرا بازخورد بسیار خوبی من از کارها در شبکه‌های اجتماعی و برخوردهای رو در رو با مردم دیدم که بسیار انگیزه بخش است.
وی افزود: از آنجایی که هنر تصویرسازی چندان برای مردم ما شناخته شده نیست و اغلب آن را تنها مختص به کتاب می‌دانند، من فکر می‌کنم که «بهارستان» توانسته گام بسیار خوبی در راستای معرفی این بخش به جامعه بردارد.
این هنرمند تصریح کرد: کارهایی نظیر «بهارستان» سبب شده که هنرمندان تصویرگر بتوانند وارد حوزه‌های دیگری شوند که هم جذاب است و هم ارتباط مستقیم و زیبایی با مخاطب دارد و من فکر می‌کنم این بیشترین تفاوت این رویداد مهم بود.
هدایتی «بهارستان» را گام موفقی در راستای زیباسازی شهری خواند و گفت: به نظر من بهارستان با توجه به گام زیبایی‌سازی و زیبایی‌شناسی که برای شهر برداشته است، توانسته همه هنرمندان را در راستای بهار و نوروزی و شادمانی شهر همسو کند.
وی ادامه داد: تمام اقدامات انجام شده در حالی است که مردم نیز علاوه بر لذت بردن از آثار هنری، توانستند با سطح بهتری از هنر آشنا شوند که امر بسیار ارزشمندی است زیرا شهر تهران برای مدتی توانست با کمک رنگ‌های «بهارستان» از فضای خاکستری و مرده خارج شود و شادمانی را تجربه کند.
این هنرمند درباره اثر اجرایی خود در دومین سالانه «بهارستان» گفت: با توجه به فضای نوروز و پیشواز از بهار، در یک سوی تخم مرغ ننه سرما و در سوی دیگر عمو نوروز را با تیپ تصویرسازی خودم کار کردم که بسیار مورد توجه مخاطبان به خصوص قشر کودکان قرار گرفت و این برایم بسیار دلپذیر بود.
لازم به یادآوری است، دومین رویداد هنری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال ۱۳۹۶ در بخش‌های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم‌مرغ‌های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار شد و تا اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه