هدا شاکر: «بهارستان» فضایی برای بروز ایده‌های خلاقانه هنرمندان است

یک هنرمند بخش آثار حجمی و هنرهای محیطی گفت: به نظرم «بهارستان» فضایی را برای بروز فکرها و ایده‌های خلاقانه هنرمندان و به خصوص جوانان ایجاد کرده که توانسته‌اند به واسطه آن فضایی برای نمایش آثار خود داشته باشند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، هدا شاکر که طرح ستون‌های پولکی را در دومین سالانه «بهارستان» ارائه داده، گفت: در این دوره از «بهارستان» من «ستون‌های پولکی» را با هدف تعدیل فضای خشک و بی‌روح زیر پل‌ها ارائه کردم تا با استفاده از طیف رنگی گسترده این ایده، بتوانم تغییری خاص در آستانه بهار ایجاد کنم.
وی ادامه داد: این اثر که در پل‌های مربوط به اتوبان‌ها اجرا شد، به شکل کاملا سراسری تمام ستون پل‌ را پوشش می‌دهد که به نظر من طیف رنگی گسترده آن توانست انرژی قابل توجهی را به فضای خشک و بدون رنگ اینگونه فضاها بدهد.
این هنرمند تصریح کرد: این اثر بر روی ستون‌های پل یادگار امام خروجی همت با ابعاد 5 در 1 ونیم متر اجرا شد که در شب نیز توسط نورپردازی انجام شده، بازتاب قابل توجهی برای مخاطبان داشت.
شاکر سالانه «بهارستان» را فضایی مناسب برای بروز ایده‌های هنرمندان خواند و اظهار کرد: به نظر من «بهارستان» فضایی را برای بروز فکرها و ایده‌های خلاقانه هنرمندان و به خصوص جوانان ایجاد کرده که توانسته‌اند به واسطه آن فضایی برای نمایش آثار خود داشته باشند.
وی هنرهای شهری را بخش مهمی برای تاثیرگذاری بر جامعه خواند و بیان کرد: اینکه هنرمندان فضایی تازه برای نمایش آثار خود در شهر به دست آورده‌اند اقدام بسیار خوبی است که سبب شده است مردم نیز از آن تاثیر مثبت دریافت کنند.
این هنرمند توضیح داد: نمایش آثار «بهارستان» سبب شده که دید هنری مردم ارتقاء پیدا کند و نشاط جامعه نیز به سمت بهتر شدن و افزایش حرکت کند؛ زیرا فضای هنری آثار ارائه شده در «بهارستان» بر این شادی و نشاط تاکید دارد.
شاکر افزود: فضای «بهارستان»، سیاستگذاری‌ها و اقدامات انجام شده قابل تحسین است اما مساله اینجاست که ای کاش در بخش اجرایی و اداری نیز بتوانیم روند منظم‌تری را شاهد باشیم تا هنرمندان بتوانند در زمان کافی به ساخت آثار خود بپردازند.
لازم به یادآوری است، دومین رویداد هنری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال ۱۳۹۶ در بخش‌های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم‌مرغ‌های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار شد و تا اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه