مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران خبرداد:

هشتمین سمپوزیوم مجسمه سازی بین المللی اول اردیبهشت ماه آغاز می شود

دکتر عیسی علیزاده، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران از آغاز هشتمین سمپوزیوم مجسمه سازی از اول اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: این دوره از سمپوزیوم با متریال سنگ و با حضور 29 مجسمه ساز در برج میلاد اول اردیبهشت ماه آغاز می شود.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، دکتر علیزاده با بیان اینکه هشتمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران یکم تا بیست و چهارم اردیبهشت ماه در برج میلاد تهران برگزار می‌شود، افزود: این دوره از سمپوزیوم با حضور 14 هنر مند خارجی از 13 کشور جهان و با حضور 15 هنرمند ایرانی با محوریت متریال سنگ در برج میلاد تهران برگزار خواهد شد.
او با تاکید بر اینکه این هنرمندان از طریق فراخوانی که سال گذشته منتشر شد در این سمپوزیوم ثبت نام کردند، ادامه داد: بعد از ارائه طرح‌های‌ به دبیرخانه، از بین این طرح‌ها آثار را انتخاب و معرفی کردیم.
دکتر علیزاده با اشاره به اینکه سمپوزیوم این دوره سه بخش بین‌المللی، داخلی و دانشجویی دارد، افزود: در این سمپوزیوم 14 هنرمند در بخش بین‌الملل ، 5 هنرمند در بخش هنرمندان حرفه‌ای و 10 هنرمند هم در بخش دانشجویی حضور دارند.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران در مورد بخش دانشجویی گفت: بخش دانشجویی معمولا به منظور کسب تجربه دانشجویان برگزار می‌شود و بار آموزشی دارد و عموما به صورت غیر رقابتی برگزار می‌شود.
به گفته دکتر علیزاده در بخش هنرمندان حرفه‌ای این سمپوزیوم شکل رقابتی وجود دارد. ما سهمیه هنرمندان ایرانی را 5 نفر در نظر گرفتیم تا استاندارد میزبانی رعایت شود و همواره در سمپوزیوم‌هایی از این دست تعداد هنرمندان میزبان در هر کشوری بیشتر از دیگر هنرمندان است.
او با بیان اینکه در این دوره از سمپوزیوم 187 هنرمند از 53 کشور ثبت نام کردند و طرح‌های خودشان را فرستادند، گفت: شورای هنری در نهایت 12 نفر را از این میان انتخاب کرد و دو نفر هم هنرمند مدعو بودند که با متریالی متفاوت نسبت به متریال اصلی این سمپوزیوم آثاری را اجرا خواهند کرد.
به گفته مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران این هنرمندان از کشورهای ایتالیا، اسپانیا، آلبانی، اوکراین، بلغارستان، روسیه، ترکیه، گرجستان، رومانی، ژاپن، ارمنستان، آلمان و لتونی هستند.
دکتر علیزاده با اشاره به اینکه متریال تخصصی امسال سنگ است، گفت: البته در کل متریال اصلی سمپوزیوم تهران، سنگ است. هنرمندان در این سمپوزیوم از سنگ گوهره استفاده خواهند کرد و در کنار این اتفاق قرار است در شکل نوعی تبادل تجربه و آموزش، آثاری هم با سنگ گرانیت داشته باشیم و در واقع آن دو هنرمند مدعو خارجی که در این حوزه تبحر دارند قرار است در این بخش و در کنار ما حضور پیدا کنند.
او درمورد تغییر متریال سمپوزیوم در دوره قبل گفت: سال گذشته هم به این دلیل سمپوزیوم را با متریال آهن برگزار کردیم که هنرمندانی که در این حوزه تجربه‌هایی دارند، بتوانند تجربیات خود را عملی کنند، اما امسال دیگر متریال مهمان نخواهیم داشت.
به گفته دکتر علیزاده هشتمین سمپوزیوم بین المللی از یکم اردیبهشت تا 24 این ماه ادامه خواهد داشت که البته کار کارگاهی تا 23 اردیبهشت طول خواهد کشید و در واقع 24 اردیبهشت اختتامیه این سمپوزیوم است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه