احمد کاوری: «بهارستان» شور و هیجان خوبی بین هنرمندان ایجاد کرد

احمد کاوری کارگردان و بازیگر باسابقه معتقد است، «بهارستان» شور و هیجان خوبی در میان هنرمندان ایجاد کرد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، احمد کاوری کارگردان و بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون با مثبت ارزیابی کردن دومین سالانه «بهارستان» درباره تاثیرات زیبا و نو شدن چهره شهر با استفاده از آثارهنرمندان جوان عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین تبعات این طرح ایجاد شور و هیجان در بین هنرمندان جوان برای مشارکت در زیباسازی شهر است و تا آنجائی که می‌دانم بعد از اعلام فراخوان سالانه «بهارستان» تعداد زیادی هنرمند ثبت نام کردند و در نهایت بهترین‌ها برای ارائه آثارشان در شهر انتخاب شدند.
بازیگر "زاد بوم" با اشاره به اهمیت چنین طرح‌های فرهنگی و هنری در ایجاد روحیه شاد در بین شهروندان تاکید کرد: موقعی که یک شهروند این روزها پای به خیابان می‌گذارد تا به مقصدش برسد، ممکن است ذهنش با مسائل مختلفی درگیر و عجین باشد که روحیه‌اش را آزرده و او را افسرده کند؛ اما با دیدن این نمادهای هنری زیبا، دمی و شاید هم دقیقه‌ای با این آثار ارتباط برقرار می‌کند و حالش بهتر می‌شود.
لازم به یادآوری است، دومین رویداد هنری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال۱۳۹۶ در بخش‌های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم‌مرغ‌های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار ‌شد و تا اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه