آرزو صفایی:غالب آثار تولیدشده «بهارستان» با کیفیت و خلاقانه هستند

یکی از هنرمندان بخش تخم‌مرغ‌های نوروزی دومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» گفت: آن طور که کارها را از نزدیک مشاهده کردم بیشتر آثار تولید شده در این رویداد هنری، کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، آرزو صفایی هنرمند نقاش که برای اولین بار در دومین سالانه «بهارستان» در بخش هنرمندان حرفه‌ای تخم مرغ‌های نوروزی شرکت کرده است، درباره ایده اثرش گفت: طبیعتی را به تصویر کشیدم که بیشتر تداعی‌کننده شادی و بهار باشد.
وی با اشاره به اینکه تخم مرغ‌های نوروزی می‌توانند به صورت هنر شهری تلقی شوند، اظهار داشت: با توجه به اینکه تخم مرغ‌ها در معرض دید عموم قرار می‌گیرند پس آثار تولید شده در این سالانه می‌تواند در قالب هنر شهری تعریف شود. از طرف دیگر استفاده از تخم مرغ‌های رنگی در فضای شهری باعث کاهش آلودگی‌های بصری در شهر می‌شود و این به خودی خود، جای خوشحالی دارد.
صفایی همچنین گفت: در روزهای اجرای کار سعی کردم تا آثار سایر دوستان را هم از نزدیک ببینم. خوشبختانه آثار تولید شده کیفیت خوب و قابل قبولی داشتند. البته این آثار هم مانند هر ورک شاپ دیگری از آثاری بسیار خلاقانه و تعداد محدودی اثر ضعیف تشکیل شده است.
لازم به یادآوری است، دومین رویداد هنری بهارستان به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال 1396 در بخش‌های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم مرغ‌های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار شد و تا اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه