تهمینه خواجوی: تهران با «بهارستان» به فضایی نمایش گونه تبدیل شد

تهمینه خواجوی از هنرمندان بخش نقاشی دیواری دومین سالانه «بهارستان» با اشاره به اینکه فضای شهر با این رویداد هنری به فضایی نمایش گونه تبدیل شده است گفت: هر اثر سالانه «بهارستان» داستانی را روایت می‌کند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، این روزها شهر تهران تبدیل به یک گالری بزرگ شده که تعدادی از هنرمندان جوان در آن به هنرنمایی پرداخته‌اند. تهمینه خواجوی یکی از این هنرمندان است که در دومین سالانه « بهارستان» به ارائه اثر پرداخته است. او در این رابطه گفت: « بهارستان» فضای شهر را به فضایی نمایش گونه و یک گالری بزرگ تبدیل کرد که مردم توانستند در آن به سادگی با هنرمندان آشنا شده و آن‌ها را در زمان انجام کار تماشا کنند.
وی افزود: هنرمندان نیز در حین انجام کار ‌توانستند با مردم تعامل کنند و مردم هم از این ماجرا و اینکه فاصله خشک بین آن‌ها و هنرمندان از میان رفته است، استقبال کردند.
این هنرمند درباره اثر خود در دومین سالانه «بهارستان» گفت: کار من به صورت رولی و افقی است و دیوارهایی که به این شکل طراحی می‌شوند هر کدام یک داستان با خود دارند و بیننده به خاطر حالت افقی آن داستان را دنبال می کند.
وی که در طرح خود از فضاهای خاطره انگیز قدیمی و دهه شصت الهام گرفته است اظهار کرد: فضای اصلی این اثر طبیعت است که در کنار شخصیت‌های انسانی و حال و هوای بهاری داستانی با خود دارد.
این هنرمند نقاش با بیان اینکه رویدادهایی مانند «بهارستان» می‌تواند هنرمند را از فضای خصوص خارج کرده و به عامه مردم نزدیک سازد، گفت: زمانی که یک اثر در فضای شهری اجرا می‌شود برای عموم مردم و مخاطب عام طراحی شده و رهگذران از هر قشر با دیدن آن احساس جدیدی را تجربه می‌کنند.
خواجوی تاکید کرد: نقاشی بر روی دیوارها در شهر، هنرمند را از فضای خصوصی خارج و به عامه مردم نزدیک کرده است. همچنین به شهر زیبایی بخشیده و فضای آرامش بخش‌تری را در شهر بزرگی مثل تهران به وجود آورده تا مردم خسته از کار روزانه با دیدن آن روحیه ای شاد و تازه بیابند.
لازم به یادآوری است، دومین رویداد هنری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال۱۳۹۶ در بخش‌های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم‌مرغ‌های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار ‌شد و تا اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه