جمشید حقیقت‌شناس: «بهارستان» به لحاظ حضور هنرمندان اتفاق بزرگی است

جمشید حقیقت‌شناس هنرمند باسابقه عرصه نقاشی؛ سالانه «بهارستان» را اتفاق بزرگی به لحاظ حضور هنرمندان و جذب آنان در عرصه هنری خواند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، جمشید حقیقت شناس، هنرمند نقاش ضمن حمایت از برگزاری دومین سالانه «بهارستان» این رویداد هنری را یکی از فعالیت‌های خوب در عرصه هنری خواند و گفت: به نظر من «بهارستان» فعالیت بسیار جالبی است که هنرمندان بسیاری در آن به مشارکت پرداخته‌اند لذا به لحاظ حضور هنرمندان اتفاق بزرگی بود.
وی در ادامه افزود: اینکه تعداد بالایی از هنرمندان در سالانه «بهارستان» جمع شدند بسیار اتفاق خوبی بود و به نظر یک رویکرد همه جانبه در جذب هنرمند رخ داد که بسیار چشمگیر و موثر است البته می‌توانست این رویداد بسیار بهتر نیز برگزار شود.
این هنرمند نقاش توجه به انتخاب آثار را مهم خواند و اظهار کرد: به نظر من هنوز رویداد و اتفاق لازم در آثار «بهارستان» نبود لذا لازم است که این نکته مد نظر قرار گیرد.
حقیقت‌شناس توجه به زمان کافی جهت ساخت آثار را لازم دانست و بیان کرد: ضروری است که برای برگزاری چنین رویدادی مساله زمان‌بندی بیشتر مد نظر قرار گیرد تا زمان کافی برای هنرمندان وجود داشته باشد.
وی افزود: در بخش تخم مرغ‌های نوروزی حرکت «بهارستان» خوب بود البته می‌توانست این بخش متفاوت از گذشته باشد.
این هنرمند تصریح کرد: در این دوره اتفاق جالب و حرکت قابل تقدیر سازمان زیباسازی این بود که به پیشنهادات هنرمندان فضا باز گذاشته شده بود که اتفاق بسیار خوبی است، البته هنرمندان نیز باید بدانند که چه پیشنهادی برای شهر خود داشته باشند.
حقیقت‌شناس ادامه داد: به نظر من باید اندازه‌های آثار هنری تغییر کند زیرا ما آثار کوچک بسیاری در شهر داریم که افزودن به آنها هیچ تاثیری ندارد لذا لازم است که کارهای خلاقانه‌تری با ابعاد بزرگ‌تر داشته باشیم.
وی روند دومین دوره «بهارستان» را خوب توصیف کرد و گفت: به نظر من «بهارستان» تا اینجا بسیار عالی پیش رفته است و من بابت آن به دست‌اندرکاران مربوطه تبریک می‌گویم البته لازم است که این حرکت به سمت بلوغ حرکت کند.
این هنرمند باسابقه افزود: «بهارستان» در جذب هنرمندان بسیار خوب عمل کرده است اما لازمه موفقیت این روند جذب هنر است که هنوز به صورت بالغ انجام نشده است، زیرا مردم به اثر هنری و جذابیت‌های آن توجه دارند نه هنرمندان؛ لذا لازم است که به مساله گزینش بیشتر توجه کنیم.
لازم به یادآوری است، دومین رویداد هنری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال۱۳۹۶ در بخش‌های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم‌مرغ‌های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار ‌شد و تا اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه