حمید جعفری شکیب: «بهارستان» موجب پویایی فضای هنری در شهر تهران شد

حمید جعفری شکیب هنرمند نقاش گفت: دومین سالانه « بهارستان» موجب پویاتر شدن فضای هنری شهر و ارتباط بیشتر مردم با هنرمندان شد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، حمیدجعفری شکیب کارشناس ارشد نقاشی که در بخش نقاشی دیواری دومین سالانه «بهارستان» حضور دارد گفت: با توجه به اینکه بیشتر کارهای هنری در داخل گالری‌ها انجام می‌شود تعداد افراد محدودی می‌توانند از ابتدا شاهد خلق یک اثر هنری باشند اما با حرکتی که توسط «بهارستان» صورت گرفت مردم از ابتدا شاهد تولد یک اثر هنری به صورت زنده و توسط هنرمند هستند و این می‌تواند یک اتفاق شیرین و مثبت برای شهر و برای هنرمندانی که در «بهارستان» شرکت کرده‌اند، باشد.
وی در رابطه با ارائه اثر خود در دومین سالانه «بهارستان» افزود: این اثر با تکنیک طراحی و موضوع نگهبانان طبیعت و با استفاده از شخصیت‌های اساطیری و ترکیبی از حیوانات و گیاهان در فضایی به وسعت 240 متر بر روی یک دیوار در محدوده غرب تهران به تصویر کشیده شده است.
این هنرمند نقاش خطی بودن را از ویژگی طرح خود دانست و اظهار کرد: با توجه اینکه موضوع نقاشی دیواری انجام شده نگهبان طبیعت بود و همه ما روزانه با طبیعت سروکار داریم و طبیعت بخشی از زندگی ما را تشکیل می‌دهد این طرح در هر بخش از شهر که انجام شود، می‌تواند ارتباط لازم را با مخاطب برقرار کند.
وی ادامه داد: رنگ‌های زمینه بیشتر گرم بوده اما در اجزاء کوچک‌تر مانند برخی از عناطر و خطوط از ترکیب رنگ‌های گرم و سرد استفاده شده است.
جعفری با بیان اینکه «بهارستان» موجب پویاتر شدن فضای هنری شهری شده است اضافه کرد: مردم عادی در طی روز شاید ارتباط بسیار کمی با هنر و هنرمندان داشته باشند و «بهارستان» توانست ضمن برقراری ارتباط بیشتر میان مردم و هنرمندان آن‌ها را نسبت به هنر حساس‌تر کند.
وی همچنین« بهارستان» را یک اتفاق خوب برای هنرمندان عنوان کرد وافزود: با « بهارستان» هنرمندان توانستند کارهای خود را در ابعاد بزرگ‌تر ترسیم کرده و تجربه جدیدی کسب کنند که در حالت طبیعی این امکان برای آن‌ها وجود نداشت.
این هنرمند تاکید کرد: اگر سالانه «بهارستان» تداوم داشته و به صورت مقطعی و گذرا نباشد می‌تواند یک اتفاق خوب برای هنر و هنرمندان باشد.
لازم به یادآوری است، دومین رویداد هنری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال۱۳۹۶ در بخش‌های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم‌مرغ‌های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار ‌شد و تا اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

معرفی کتاب

  • ارتباط با نشریه: تهران، خیابان شریعتی، خیابان قیطریه، خیابان مهر محمدی، بن بست یعقوبی کجانی، پلاک ۳۴ / تلفن: ۲۲۶۷۷۶۶۶ تلفکس: ۲۲۲۱۱۶۶۲فصلنامه معماری محوطه در شماره هفدهم خود که پاییز 90 منتشر گردید به موضوعات…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه