رسول عباسی: حضور در فضای «بهارستان» خلاقیت را در هنرمندان شکوفاتر کرد

رسول عباسی از هنرمندان بخش دیوارنگاری دومین سالانه «بهارستان» گفت: خلاقیت هنرمندان با توجه به فضایی که در هر دوره «بهارستان» به آن‌ها اختصاص داده می‌شود، شکوفاتر شده و کیفیت کارها بهتر می‌شود.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیبا سازی شهر تهران، رسول عباسی هنرمندی که هنر را به صورت تجربی و نزد استاد آموخته است و تاکنون بیش از 20 نقاشی دیواری با تکنیک‌های مختلف انجام داده است در رابطه با شرکت در دومین سالانه «بهارستان» گفت: «بهارستان» اتفاق جالب و تجربه جدیدی نسبت به سال‌های گذشته در اختیار هنرمندان قرار داد.
وی افزود: در این دوره « بهارستان» این امکان را برای هنرمندان فراهم کرد تا در انتخاب موضوع و ارائه تکنیک‌ها آزادتر باشند و نسبت به سال قبل که همه چیز از قبل مشخص شده بود فعالیت برای هنرمندان راحت‌تر و دست آنان در انتخاب بازتر بود و به نظر من این یک امتیاز مثبت برای «بهارستان» است
این هنرمند با اشاره به اینکه اثر خود را به صورت معماری سنتی در منطقه 20 واقع در شهر ری و بر روی دیواری به وسعت 1400 متر به تصویر کشیده است افزود: دیوارهایی که بر روی آن‌ها کار شد، دیوارهای فرسوده‌ای بود که قبلا هم روی آن کار شده بود و ما با الهام از فضای سنتی و معماری ایرانی، با تلفیقی از بهار و المان‌هایی که یادآور خانه‌های قدیمی هستند مانند گل‌های شمعدانی سعی کردیم به پیشواز بهار برویم.
وی با ابراز خرسندی از جانمایی برای اجرای اثرش اظهار کرد: این طرح با توجه به خمیر مایه معماری سنتی که داشت در محله‌های جنوبی و قدیمی تهران به اجرا درآمد که بیشترین هماهنگی و سازگاری را با محیط داشت و از این نظر جانمایی بسیار خوبی انجام گرفت.
عباسی افزود: با توجه به اینکه فضایی که کار شد نشان از شادابی و نشاط بهار داشت سعی شد تا بیشتر از رنگ‌های گرم و شاد استفاده شود و مهمترین ویژگی که برای این طرح در نظر گرفته شده بود، دیده شدن بود که با بازخورد بسیار جالبی که از سوی اهالی محل مشاهده شد به این خواسته دست پیدا کردیم.
وی با اشاره به همکاری مردم در زمان اجرای طرح‌های محیطی گفت: مردم استقبال خوبی از انجام این کار داشتند و با برخوردهای بسیار خوب، احساس رضایت خود را با پذیرایی از دوستان اثبات کردند.
این هنرمند نقاش با بیان اینکه شرکت در فعالیت‌های هنری مانند «بهارستان» خلاقیت را در هنرمندان افزایش می‌دهد، تاکید کرد: با هر بار شرکت در برنامه‌هایی مانند «بهارستان» خلاقیت در هنرمندان شکوفاتر و خروشان‌تر شده و کیفیت آثار از لحاظ طراحی هر سال نسبت به گذشته برتری قابل ملاحظه‌ای دارد.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: با حضور هنرمندان در فضای شهری مردم بیشتر به هنر و دیدن آثار زیبا و تاثیرگذار هنری عادت کرده و با هنر و سبک‌های متفاوت هنری آشنا می‌شوند.
لازم به یادآوری است، دومین رویداد هنری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال۱۳۹۶ در بخش‌های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم‌مرغ‌های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار ‌شد و تا اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه