زهرا محسنی: سالانه «بهارستان» شادی و زیبایی را برای شهر تهران به ارمغان آورد

زهرا محسنی از هنرمندان بخش نقاشی دیواری دومین سالانه «بهارستان« گفت: این رویداد هنری یک اتفاق فوق‌العاده است که هم شادی و هم زیبایی را در آستانه سال نو برای شهر تهران به ارمغان آورد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، زهرا محسنی هنرمند جوان که علاوه بر نقاشی به هنر مجسمه‌سازی و طراحی نیز مشغول است گفت: «بهارستان» یک اتفاق خوب و فوق‌العاده است که هم موجی از شادی را به شهر آورد و هم موجب زیباتر شدن فضای شهری در تهران شد.
وی با بیان اینکه دیوارهایی که به کار وی اختصاص داده شده بود با مشکلاتی روبرو شد و برای یافتن دیوار مناسب مدت زیادی انتظار کشید گفت: با « بهارستان» هنرمندان فضایی برای ارائه هنر و عرصه‌ای برای نشان دادن توانایی‌هایشان به دست آوردند.
این هنرمند نقاش با بیان اینکه جانمایی محیطی برای دیده شدن آثار بسیار مهم است اظهار کرد: اگر برای هر اثر مکان مناسبی جانمایی شود و کار هنرمند به خوبی دیده شود، می‌تواند بازخورد خوبی داشته باشد.
وی برقراری ارتباط میان مردم وهنرمندان را از شاخصه‌های سالانه « بهارستان» دانست و افزود: بازخورد ارتباط مردم و هنرمندان در این رویداد هنری، اتفاق بسیار جالب و زیبایی بود.
راقمی درباره اثر خود در دومین سالانه «بهارستان» گفت: طرح یک کودک خندان را در دیواری به وسعت 700 متر کار کردم که شاید برای اولین بار چنین طرحی در سطح نقاشی دیواری و در چنین ابعادی در شهر اجرا شده است.
لازم به یادآوری است، دومین رویداد هنری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال۱۳۹۶ در بخش‌های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم‌مرغ‌های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار ‌شد و تا اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه