ستاره تراب‌زاده طاری: تخم مرغ‌های رنگی بهترین المان‌های هنر شهری هستند

یکی از هنرمندان بخش تخم‌مرغ‌های نوروزی دومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» معتقد است؛ برگزاری ورک شاپ‌های «بهارستان» هر سال با استقبال گسترده‌تری روبرو می شود.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، ستاره تراب‌زاده طاری هنرمند تصویرساز که در بخش هنرمندان حرفه‌ای تخم مرغ‌های نوروزی دومین سالانه هنری «بهارستان» شرکت کرده، گفت: خوشبختانه هر سال شاهد کاهش مشکلات و کاستی‌ها در کارگاه‌های تخم مرغ‌های رنگی هستیم. برگزارکنندگان امسال نسبت به دوره‌های قبل بیشتر به هنرمندان رسیدگی کردند و هنرمندان در آرامش بیشتری کارشان را دنبال کردند و به نظر من نتیجه کار هنرمندان هم امسال نسبت به دوره‌های قبل درخشان‌تر بود.
این هنرمند تصویرگر درباره ایده‌ای که امسال روی تخم‌مرغ نوروزی پیاده کرده، اظهار داشت: ایده من طراحی فضای دلنشین روستایی به صورت حجمی روی تخم مرغ بود. فضایی که پیش از هر چیز آرامش و شادی را به مخاطب منتقل کند و این حسی است که در بهار و به ویژه فضای نوروز بیش از هر زمان دیگر به آدمی منتقل می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر بخش تخم‌مرغ‌های نوروزی یکی از المان‌های زیبای شهری بوده که مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته، توضیح داد: به نظر من تخم مرغ‌های رنگی در سال‌های اخیر از بهترین المان‌های هنر شهری در تهران بوده‌اند. برنامه‌ریزی درست و پخش متناسب آن‌ها در شهر هم به ویژه در این امر تاثیرگذار بوده است.
لازم به یادآوری است، دومین رویداد هنری بهارستان به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال 1396 در بخش‌های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم مرغ‌های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار شد و تا اردیبهشت ماه ادامه دارد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه