قهرمان پارالمپیک 2016: «بهارستان» اقدامی ارزشمند برای شهر است

قهرمان وزنه‌برداری پارالمپیک 2016 می‌گوید، هنر و ورزش دو مقوله‌ای هستند که باید در شهر همواره حضور داشته باشند و نصب آثار هنری با سالانه «بهارستان» در فصل بهار یکی از اقدامات خوب و ارزشمند است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، سیامند رحمان،ضمن حمایت از برگزاری دومین سالانه «بهارستان» با بیان اینکه زیبایی شهر تهران با قرار گرفتن آثار هنری یک اقدام قابل تحسین است، گفت: اینکه در سراسر شهر تهران آثار هنری نصب شده یک گام بسیار خوب و مثبت است که در چند سال گذشته همواره تداوم یافته است.
او افزود: زیبایی نیاز هر شهر است و چه بهتر که این زیبایی توسط هنر تامین شود. این همه شلوغی و ترافیک روحیه ما را آزرده است و نیاز حضور آثار هنری، بیش از پیش در شهری چون تهران وجود دارد.
رحمان با بیان اینکه دو مقوله ورزش و هنر در کنار یکدیگر می‌توانند سبب پویایی انسان شوند، گفت: حضور هنر و ورزش در کنار یکدیگر می‌تواند سبب پویایی و روحیه هر انسانی شود. خوشبختانه در شهر تهران این دو مقوله در کنار هم به خوبی حضور دارند.
قهرمان رقابت‌های وزنه برداری پارالمپیک در پایان خاطر نشان کرد: در تهران نیاز به هنر و ورزش وجود دارد. از سویی نصب دستگاه‌های ورزشی در بوستان‌ها و پارک‌ها و از سوی دیگر نصب آثار هنر از سوی سازمان زیباسازی در سطح شهر فضا را برای شهروندان تهرانی مطلوب کرده است.
لازم به یادآوری است، دومین رویداد هنری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال۱۳۹۶ در بخش‌های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم‌مرغ‌های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار ‌شد و تا اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه