عاطفه پرچمی: «بهارستان» باعث بهتر دیده شدن هنر در شهر شد

یکی از هنرمندان بخش تخم‌مرغ‌های نوروزی دومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» گفت: آثار «بهارستان» باعث بهتر دیده شدن هنر در شهر شده است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، عاطفه پرچمی هنرمند تصویرساز که برای اولین بار در بخش هنرمندان حرفه‌ای تخم مرغ های نوروزی دومین سالانه «بهارستان» شرکت کرده است، با اشاره به اینکه «بهارستان» باعث بهتر دیده شدن هنر در شهر می‌شود، اظهار داشت: سالانه «بهارستان» باعث بهتر دیده شدن هنر در شهر و زمینه‌ساز رشد بهتر هنرمندان و تشویق آنها برای شرکت در فراخوان‌های بعدی شد.
وی ادامه داد: بی شک هنر وقتی دیده شود، رشد بهتری خواهد داشت. از طرف دیگر نگاه بصری مردم هم تقویت می‌شود که این مهم اکنون توسط «بهارستان» به خوبی دنبال می‌شود.
پرچمی همچنین تاکید کرد که ورک شاپ تخم مرغ‌های نوروزی به عنوان حجم هنری می‌تواند در جایگاه هنر شهری و گرافیک محیطی قرار بگیرد. این هنرمند ادامه داد: از طرف دیگر رنگ‌ها و حرکت‌ها باعث نو شدن فضای شهری در فصل بهار می‌شود.
این تصویرساز با اشاره به اینکه در طرح ارائه شده‌اش در دومین سالانه «بهارستان» از رنگ‌های آزاد و اصلی که درخشندگی بیشتری دارند، استفاده کرده، گفت: به نظر من استفاده از این رنگ‌ها حال و هوای شهر را عوض می‌کند و تاثیر بسیار خوبی بر روحیه شهروندان می‌گذارد.
لازم به یادآوری است، دومین رویداد هنری بهارستان به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال 1396 در بخش های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم مرغ های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار شد و تا اردیبهشت ماه ادامه دارد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه