عباس لاجوردی: ویژگی «بهارستان» جانمایی درست آثار در شهر است

یک کارگردان سینما معتقد است؛ مهمترین ویژگی سالانه «بهارستان» جانمایی خوب و درست آثار هنرمندان در سطح شهر تهران است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، عباس لاجوردی کارگردان سینما ضمن حمایت از برگزاری دومین سالانه «بهارستان» درباره تبعات زیبا شدن چهره شهر توسط هنرهای مختلف در این رویداد هنری، متذکر شد: یکی از رویکردهای مهم شهرداری‌ها در تمام دنیا توجه به انجام کارهای فرهنگی و هنری در شهرهاست و به نظرم در تهران هم این رویکرد در سال‌های اخیر به شکل جدی از سوی شهرداری دنبال می‌شود و طرح‌هایی مثل همین سالانه «بهارستان» و یا عرضه آثار نقاشان بزرگ در فضاهای تبلیغاتی شهر انجام شده است.
سازنده فیلم «جشن تولد» ضمن تاکید بر اهمیت دیدن زیبایی بر روح و روان آدم‌ها تاکید کرد: فطرت انسان با زیبایی عجین است و طرح‌هایی مثل «بهارستان» کمک می‌کند شهروندان موقعی که از خانه بیرون می‌آیند تا به محل کار و یا تحصیل‌شان برسند، لحظاتی با دیدن هنرهای مختلف که به درستی هم در گوشه و کنار شهر جانمایی شده‌اند.اوقات خوبی را تجربه کنند.
لاجوردی در پایان مهمترین ویژگی سالانه «بهارستان» جانمایی خوب و درست آثار هنرمندان در سطح شهر تهران دانست و افزود: البته با چنین فعالیت‌های فرهنگی و هنری از سوی شهرداری، انتظار می‌رود در قالب چنین طرح‌هایی حمایت‌هایی از فیلم‌های فرهنگی هم برای اطلاع رسانی به مردم انجام شود.
لازم به یادآوری است، دومین رویداد هنری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال۱۳۹۶ در بخش‌های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم‌مرغ‌های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار ‌شد و تا اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه