عباس لاجوردی: ویژگی «بهارستان» جانمایی درست آثار در شهر است

یک کارگردان سینما معتقد است؛ مهمترین ویژگی سالانه «بهارستان» جانمایی خوب و درست آثار هنرمندان در سطح شهر تهران است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، عباس لاجوردی کارگردان سینما ضمن حمایت از برگزاری دومین سالانه «بهارستان» درباره تبعات زیبا شدن چهره شهر توسط هنرهای مختلف در این رویداد هنری، متذکر شد: یکی از رویکردهای مهم شهرداری‌ها در تمام دنیا توجه به انجام کارهای فرهنگی و هنری در شهرهاست و به نظرم در تهران هم این رویکرد در سال‌های اخیر به شکل جدی از سوی شهرداری دنبال می‌شود و طرح‌هایی مثل همین سالانه «بهارستان» و یا عرضه آثار نقاشان بزرگ در فضاهای تبلیغاتی شهر انجام شده است.
سازنده فیلم «جشن تولد» ضمن تاکید بر اهمیت دیدن زیبایی بر روح و روان آدم‌ها تاکید کرد: فطرت انسان با زیبایی عجین است و طرح‌هایی مثل «بهارستان» کمک می‌کند شهروندان موقعی که از خانه بیرون می‌آیند تا به محل کار و یا تحصیل‌شان برسند، لحظاتی با دیدن هنرهای مختلف که به درستی هم در گوشه و کنار شهر جانمایی شده‌اند.اوقات خوبی را تجربه کنند.
لاجوردی در پایان مهمترین ویژگی سالانه «بهارستان» جانمایی خوب و درست آثار هنرمندان در سطح شهر تهران دانست و افزود: البته با چنین فعالیت‌های فرهنگی و هنری از سوی شهرداری، انتظار می‌رود در قالب چنین طرح‌هایی حمایت‌هایی از فیلم‌های فرهنگی هم برای اطلاع رسانی به مردم انجام شود.
لازم به یادآوری است، دومین رویداد هنری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال۱۳۹۶ در بخش‌های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم‌مرغ‌های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار ‌شد و تا اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

معرفی کتاب

  • ارتباط با نشریه: تهران، خیابان شریعتی، خیابان قیطریه، خیابان مهر محمدی، بن بست یعقوبی کجانی، پلاک ۳۴ / تلفن: ۲۲۶۷۷۶۶۶ تلفکس: ۲۲۲۱۱۶۶۲فصلنامه معماری محوطه در شماره هفدهم خود که پاییز 90 منتشر گردید به موضوعات…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه