فرهاد غلامیان: هنر به همت شهرداری دیده شد

یکی از هنرمندان بخش تخم‌مرغ‌های نوروزی دومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» گفت: توجه شهرداری به هنر در سال‌های اخیر ستودنی است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، فرهاد غلامیان هنرمند ادبیات نمایشی است که برای دومین بار در بخش هنرمندان حرفه‌ای تخم مرغ‌های نوروزی دومین سالانه هنری «بهارستان» به ارائه اثر پرداخته؛ او درباره ایده اثرش در این دوره گفت: این طرح بر اساس ایده شکل‌های مختلفی از حرف نون به معنای نوروز شکل گرفت که اتفاقا مورد استقبال قرار گرفت.
غلامیان همچنین با اشاره به اینکه هنر شهری سبک هنری مستقلی است ادامه داد: هنر شهری ترکیبی از زندگی شهری با فرهنگ و آیین‌های زندگی یک قوم است.
وی در ادامه با بیان اینکه در سال‌های اخیر شهرداری تهران به هنر و استفاده از آن در زیباسازی شهر بها داده، اظهار داشت: جای شکر دارد که هنر شهری در ایران و بخصوص در تهران طی این چند سال مورد توجه مسئولان و همشهریان قرار گرفته است.
وی ادامه داد: بخش تخم مرغ‌های نوروزی از جمله هنرهایی است که بیان‌کننده بخش اعظمی از زندگی اجتماعی و فرهنگی جامعه است. شاید امروزه مشغله‌های مختلف اجازه ندهد تا مردم مانند قدیم به نوروز فکر کنند در مقابل این دورافتادگی فرهنگی حضور این هنرها که یادآور رسوم و آیین‌های مردمی است، می‌تواند قابل ستایش باشد. امیدوارم این هنرهای شهری به حال و هوای نوروزی ختم نشود و در طول سال آیین‌های از یاد رفته ایرانیان را نیز به تصویر کشند.
لازم به یادآوری است، دومین رویداد هنری بهارستان به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال 1396 در بخش های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم مرغ های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار شد و تا اردیبهشت ماه ادامه دارد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه