ماهنی تذهیبی: ناب‌ترین بخش «بهارستان» نقاشی در ابعاد بزرگ و در حضور مردم است

ماهنی تذهیبی از هنرمندان بخش نقاشی دیواری دومین سالانه « بهارستان » گفت: ناب‌ترین بخش سالانه «بهارستان» نقاشی روی دیوار و در ابعاد بزرگ و متفاوت است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، ماهنی تذهیبی، هنرمند گرافیست و تصویرساز که در دومین سالانه «بهارستان» شرکت کرده است، این رویداد هنری را اتفاقی مثبت برای هنرمندان جوان و حرفه ای دانست و گفت: سالانه «بهارستان» در بین مردم و هنرمندان همزمان با نو شدن سال یک حس پویایی و سرزندگی را ایجاد کرد.
وی با بیان اینکه ممکن است برخی از دوستان انتقاداتی را هم به « بهارستان» وارد کنند افزود: سالانه «بهارستان»، گامی مثبت بود که با تداوم آن همه با هم یاد می‌گیرند و به سمت تولید کارهای اصیل‌تر و کسب موفقیت‌های بیشتر پیش می‌روند.
تذهیبی با اشاره به اینکه در دومین سالانه «بهارستان» در بخش تخم مرغ‌های نوروزی و نقاشی به مناسبت روز درختکاری نیز شرکت کرده است اظهار کرد: در حال حاضر مشغول به نقاشی بر روی دیواری در بلوار دهکده المپیک به ابعاد 263 متر در هستم.
وی با تاکید بر اینکه نقاشی دیواری که در «بهارستان» پذیرفته و کار شده است با همان ویژگی‌های فردی دیگر آثار این هنرمند است بیان کرد: این نقاشی با نگاه به موضوع تهران شهر و با توجه به اینکه آثار «بهارستان» در لابلای زندگی و خانه‌های مردم ترسیم می‌شود به تصویر کشیده شده و با همین دید نیز رنگ‌ها تغییر و تحول یافته و برای فضای شهری مناسب سازی شده است.
این هنرمند ادامه داد: رنگ‌های این اثر با توجه به موضوعات یاد شده لطیف‌سازی شده و از رنگ‌های آبی و سبز با رگه‌‌هایی از رنگ‌های گرم استفاده شده تا تمامی رنگ‌ها در کنار هم چشم‌نواز شده و بیننده از دیدن آن احساس خوب و لذتبخشی داشته باشد.
وی به عنوان یک هنرمند تصویرساز که فعالیت‌های بسیاری در حیطه نقاشی شهری را تجربه کرده است اظهار کرد: تجربه کار نقاشی در ابعاد بزرگ و متفاوت بر روی دیوار یکی از ناب‌ترین بخش‌های سالانه «بهارستان» است.
تذهیبی افزود: ایجاد این اثر در میان مردم و در فضای شهری برای خود من بسیار آموزنده و هیجان برانگیز است، زیرا شما اثری را بر روی فضایی چندین برابر کاغذ خلق می‌کنید، ایجاد اثر در چنین حجمی می‌تواند در مورد دیگر بخش‌ها نیز مورد توجه باشد.
وی با تاکید بر اینکه برگزای سالانه « بهارستان» حرکتی مثبت و متفاوت از شهرداری است خاطر نشان کرد: با حضور هنرمندان در فضای شهری و ایجاد اثر به صورت زنده و در میان مردم، نگاه مردم نسبت به هنرمندان عام‌تر شده و دیدگاه آن‌ها به هنر شکل جدیدی به خود می‌گیرد.
لازم به یادآوری است، دومین رویداد هنری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال۱۳۹۶ در بخش‌های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم‌مرغ‌های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار ‌شد و تا اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه