مائده هدایت: استمرار سالانه «بهارستان» ضروری است

یکی از هنرمندان بخش تخم‌مرغ‌های نوروزی دومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» ابراز امیدواری کرد که این رویداد هنری در سال‌های آتی نیز با نظم و توجه ویژه شهرداری دنبال شود.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، مائده هدایت هنرمند نقاش که برای اولین بار در بخش هنرمندان حرفه‌ای تخم مرغ‌های نوروزی دومین سالانه هنری «بهارستان» شرکت کرده، درباره ایده اثرش در این دوره گفت: برای ورک شاپ تخم‌مرغ‌های رنگی طرحی را انتخاب کردم که المان‌های سنتی را به خوبی نشان دهد. از طرف دیگر در این طرح از نقاشی‌های ایرانی استفاده کردم که یادآور سنن دیرینه ایرانی است.
وی با ابراز خوشحالی از برگزاری ورک شاپ‌ها و سمپوزیوم‌ها در سطح شهر اظهار داشت: برگزاری کارگاه‌های هنری و سمپوزیوم‌ها در دل شهر، شهروندان را متوجه هنر می‌کند از این جهت این کار بسیار با ارزش است. در این چند سال هم اقدامات شهرداری در راستای توسعه هنر هم باعث زیبایی شهر شده و هم سطح دانش مردم نسبت به هنر ارتقا پیدا کرده است.
این هنرمند نقاش همچنین با مثبت ارزیابی کردن برگزاری دومین دوره «بهارستان» در شهر تهران توضیح داد: امیدوارم این ورک شاپ‌ها و سالانه‌های هنری در تهران ادامه یابد و هر سال شاهد ارتقای جنبه‌های مختلف این رویدادها باشیم؛ زیرا استمرار سالانه «بهارستان» ضروری به نظر می‌رسد.
لازم به یادآوری است، دومین رویداد هنری بهارستان به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال 1396 در بخش های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم مرغ های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار شد و تا اردیبهشت ماه ادامه دارد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه