مرجان ثابتی: تخم مرغ‌های رنگی برگزیده «بهارستان» در شهر باقی بمانند

یکی از هنرمندان بخش تخم‌مرغ‌های نوروزی دومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» اظهار امیدواری کرد که تعدادی از تخم مرغ‌های برگزیده این رویداد هنری در فضای شهری باقی بماند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، مرجان ثابتی هنرمند نقاش که برای دومین بار در دومین سالانه هنری «بهارستان» و در بخش هنرمندان حرفه‌ای تخم مرغ‌های نوروزی شرکت کرده است، درباره ایده اثرش در این دوره گفت: طرح من نمایشی از فضای سبز و ترکیب آن با حیوانات شهری، گلدان، گل و گیاه، چمن و فرم گربه است.
این هنرمند ادامه داد: در این طرح تلاش کردم فضایی را بازسازی کنم که در آن حیوانات به جای آزار دیدن و ترس از صدمه بتوانند آرامش و همزیستی مسالمت‌آمیزی داشته باشند. به نوعی در این طرح خواستم وظایف انسان‌ها را به آنها یادآوری کنم.
ثابتی درباره فعالیت هنرمندان در دومین سالانه «بهارستان» اظهار داشت: در ورک شاپ «بهارستان» هنرمندان فارغ از فضای آتلیه و کتاب‌ها در محیطی کارگاهی و در مقابل دیدگان شهروندان مشغول به کار شدند و ارتباط بسیار خوبی با مردم برقرار کردند. این موضوع نه تنها برای شهروندان که برای هنرمندان هم جذاب بود.
وی ادامه داد: اینکه تخم مرغ‌های رنگی چقدر می‌توانند در محیط شهری به عنوان المان استفاده شوند همه بستگی به نوع اجرا دارد. در بخش تخم مرغ‌ها از یک عنصر سنتی در سفره هفت سین استفاده شد. اما با تغییر کاربری در ابعاد و نحوه اجرا مهم‌ترین نتیجه ارتباط بی‌کلام و بسیار خوب میان مردم و هنرمندان بود. از طرف دیگر مردم با تصویر، فرم و رنگ‌ها ارتباط بسیار خوبی برقرار کردند. پیشنهاد من این است که تعدادی از تخم مرغ‌های رنگی در فضای شهری باقی بمانند.
لازم به یادآوری است، دومین رویداد هنری بهارستان به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال 1396 در بخش های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم مرغ های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار شد و تا اردیبهشت ماه ادامه دارد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه