مریم کارخانه: برگزاری کارگاه‌های «بهارستان» هنرمندان را دلگرم کرد

یکی از هنرمندان بخش تخم‌مرغ‌های نوروزی دومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» گفت: برگزاری ورک شاپ های باعث افزایش دانش مردم نسبت به هنر است و این موضوع هنرمند را دلگرم می‌کند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، مریم کارخانه، هنرمند نقاش که برای اولین بار در بخش هنرمندان حرفه‌ای تخم مرغ‌های نوروزی دومین سالانه هنری «بهارستان» به ارائه اثر پرداخته، درباره ایده اثرش گفت: در این دوره طرحی که ارائه دادم اثری انتزاعی بود که در آن با انتخاب متریال که رنگ و ورق نازک آلومینیوم بود، سعی کردم فضایی متفاوت ارائه دهم. در واقع من این ایده تجسمی را برای حجم تخم مرغ شکل طراحی کردم. در مرحله اول با رنگ‌های متنوع کل حجم پوشانده شد و در مرحله دوم ورق آلومینیوم روی حجم کشیده شد و در مرحله بعد قسمتی از آن جدا شد تا رنگ دیده شود و در پایان کل پروسه روی حجم فیکس شدند.
این هنرمند با اشاره به اینکه تخم مرغ‌های نوروزی بخشی از فرهنگ ماست، توضیح داد: به نظر من ورک شاپ‌های تخم مرغ‌های رنگی بیشتر از اینکه با فضای شهر ارتباط داشته باشد با فرهنگ نوروز همراه است. البته این نزدیکی فرهنگی باعث شده تا این تخم مرغ‌های در فضای شهری بسیار زیبا و دلنشین باشند.
کارخانه همچنین با اشاره به تضاد ایجاد شده در شهر با برگزاری دومین سالانه «بهارستان» نیز گفت: این تخم مرغ‌ها در فضای شهری تضادی زیبا ایجاد کرده‌اند. در واقع از نظر بصری ارتباط ویژه‌ای با فضای شهری ندارد ولی همین تضاد جلوه خاصی به شهر داده است.
وی برگزاری بخش تخم مرغ‌های نوروزی به صورت ورک شاپ را دلگرمی برای هنرمندان دانست تا از این طریق دانش مردم نسبت به هنر و به خصوص نقاشی ارتقا پیدا کند.
لازم به یادآوری است، دومین رویداد هنری بهارستان به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال 1396 در بخش های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم مرغ های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار شد و تا اردیبهشت ماه ادامه دارد.

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه