چاپ کردن این صفحه

معصومه اعتبارزاده: خوراک بصری شهر تهران با « بهارستان» تامین شد

معصومه اعتبارزاده از هنرمندان بخش نقاشی دیواری، با تاکید بر اینکه سالانه «بهارستان» اتفاق بسیار خوبی است اما باید برنامه‌ریزی جامع‌تری داشته باشد گفت: « بهارستان» توانسته است خوراک بصری شهر تهران را برای ایام نوروز تامین کند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، معصومه اعتبار زاده از هنرمندان بخش نقاشی دیواری دومین سالانه «بهارستان» که بر روی دیواری به متراژ 576 متر در منطقه 5 کار کرده است گفت: آثاری که در سالانه «بهارستان» انجام می‌شود، موقت هستند و برای اینکه آثار در فضای شهری بیشتر دوام داشته باشد باید از مواد اولیه خوب برای ساخت و طراحی استفاده شود تا مدت زمان بیشتری دوام داشته باشد.
وی افزود: با دیدن کارها و آثار سال قبل که به دست مردم یا شرایط آب و هوایی تخریب شده، بهتر است که این آثار جمع‌آوری شود زیرا نه تنها زیبایی بصری در آن‌ها دیده نمی‌شود بلکه به مرور چهره شهر ناخوشایندتر دیده می‌شود.
این هنرمند تصویرساز نتیجه سالانه «بهارستان» را به شرط تداوم، رویدادی مهم عنوان کرد و افزود: «بهارستان» خلاقیت را در هنرمندان بارور کرد و هنرمندان سعی می‌کنند تا هنگام خلق اثر کاری متفاوت‌تر از کارهای قبلی خود و بهتر از دیگر کارهای ارائه شده به تصویر بکشند.
وی با اشاره به اینکه با اجرای این اثر در دومین سالانه «بهارستان» به پیشواز بهار رفته، گفت: کاراکتر عمو نوروز و پرستوهایی که در اثرم ترسیم شده، آمدن بهار را به مردم نوید داده است. عمونوروز در این اثر از دشت شقایق می‌گذرد تا بهار را نوید دهد.
اعتبارزاده که دانشجوی دکترای فلسفه هنر است ادامه داد: اثری که من بر روی دیوار کار کردم از هر دو طرف بزرگراه قابل مشاهده است و از این نظر جانمایی خوبی صورت گرفته است و جلوه بصری قابل توجه و زیبایی دارد که بازخورد مردمی خوبی هم از آن گرفتم.
وی افزایش سواد بصری مردم با سالانه «بهارستان» را یکی از ویژگی‌های تاثیرگذار این رویداد دانست و افزود: من معتقدم که سطح شهر نیاز به همه نوع خوراک بصری دارد به شرط اینکه جانمایی مناسبی با شرایط محیطی و فرهنگ مردم محله داشته باشد.
لازم به یادآوری است، دومین رویداد هنری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال۱۳۹۶ در بخش‌های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم‌مرغ‌های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار ‌شد و تا اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.