مهشید راقمی: «بهارستان» تجربه‌ای کاملا متفاوت برای هنرمندان بود

مهشید راقمی هنرمند نقاشی که برای اولین بار در سالانه «بهارستان» شرکت کرده است، این رویداد هنری را تجربه‌ای کاملا متفاوت دانست و از شرکت در دومین سالانه «بهارستان» احساس رضایت می‌کند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، مهشید راقمی هنرمند جوانی که علاوه بر نقاشی هنر مینیاتور را در نیز کارنامه هنری خود دارد و در بخش نقاشی دیواری دومین سالانه «بهارستان» شرکت کرده، گفت: «بهارستان» یک اتفاق خوب بود تا هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی، آثار خود را در شهر ارائه و در زیباسازی تهران نقش داشته باشند.
وی اگر چه از اینکه دیوارها بدون زیرسازی تحویل هنرمندان شده است و این اتفاق بخشی از انرژی هنرمندان را صرف خود کرد گفت: با وجود اینکه «بهارستان» کار قشنگی است و هر هنرمند با هر طرح و تصویری که ترسیم می‌کند می‌تواند در زیبایی شهر سهیم باشد اما اینکه هنرمندان دیوارها را بدون زیرسازی تحویل بگیرند و خودشان آن را سیمان کرده و آماده کنند بخشی از انرژی آن‌ها را می‌گیرد.
این هنرمند جوان که بر روی دیواری با وسعت بیش از 700 متر مربع تصاویری از بهار را با آدم‌هایی که به گل‌ها آب می‌دهند یا درخت‌هایی که در حال جوانه زدن هستند، کار کرده، گفت: بیشتر کارهایی که در منطقه یک دیدم رئال بود اما من همواره در آثار شخصی‌ام سورئال و با مداد روی کاغذ کار می‌کنم.
راقمی با اشاره به اینکه در «بهارستان» هنر نقاشی را به گونه‌ای جدید تجربه کرده است افزود: برای کسی که همیشه روی کاغذ و با مداد کار کرده، کار کردن روی دیوار، با ابعاد بزرگ و با رنگ تجربه‌ای کاملا جدید و متفاوت است.
وی با اظهار رضایت از جانمایی کار توسط مسئولان «بهارستان» افزود: خوشحالم که اندازه دیوار 5/2 (دو و نیم) است و من بدون نیاز به داربست هم توانستم به راحتی روی آن کار کنم.
راقمی که بیشتر از رنگ‌های خاموش درآثار هنری خود استفاده می‌کند گفت که در سوژه اصلی نقاشی دیواری خود از رنگ‌های شاد و پخته استفاده کرده است.
وی معتقد است سالانه « بهارستان» و حضور هنرمندان در میان مردم سواد بصری مردم را بالاتر برده و برای هنرمندان که هنر خود را در شکلی جدید بر روی دیوارهای شهر مشاهده می‌کنند بسیار لذت‌بخش است و هنر را در آنان شکوفاتر می کند.
لازم به یادآوری است، دومین رویداد هنری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال۱۳۹۶ در بخش‌های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم‌مرغ‌های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار ‌شد و تا اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه