نسیم نوروزی: رویداد بهارستان به هنرمندان بالندگی و اعتماد به نفس بخشید

نسیم نوروزی از هنرمندان بخش نقاشی دیواری دومین سالانه «بهارستان» گفت: رویداد «بهارستان» موجب شد تا هنرمندان بالندگی، اعتماد بنفس و عزتی را که از بخش دولتی انتظار داشتند، کسب کنند.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، نسیم نوروزی متولد 1360، کارشناس گرافیک و تصویر ساز کتاب کودک است، اثر این هنرمند جوان در دومین سالانه «بهارستان» در منطقه یک تهران، فرمانیه ، بلوار اندرزگو بر روی سه دیوار به طول 500 متر مربع کار شده است.
وی در رابطه با رویداد «بهارستان» گفت: خوشحالم که برای انجام چنین کاری در فضای شهری انتخاب شدم چون دوست داشتم در زیباسازی فضای شهری سهمی داشته باشم و این خیلی لذت بخش است که شما بتوانید با نقاشی به دیوارهای فرسوده رنگ و لعاب بدهید.
نوروزی در توضیح اثر هنری خود که بر روی دیوار کار شده است گفت: از طرح‌هایی که برای اجرا ارائه کرده بودم چندین طرح انتخاب شده بود که موضوعات برخی تلفیق طبیعت بود.
وی در تشریح یکی از طرح‌های اجرا شده خود اظهارکرد: در این نقاشی دختر بجه‌ای که سوار اسب است با تصاویری از آنچه در تخیل وی می‌گذرد و بر روی سر وی نقاشی شده در حرکت و به نوعی در حال سفر است.
این نقاش جوان با بیان اینکه قبلا در سه مدرسه چنین کارهایی را انجام داده و این نقاشی‌ها با تصویرهای خیال انگیز در ادامه کارهای قبلی وی صورت گرفته ادامه داد: در یکی دیگر از دیوارها المان‌های سنتی و مینیاتوری کار شده و برای دیوار دیگر یک سری پاکت نامه طراحی کرده‌ام که از درون هریک از آن‌ها ماجرایی سربر می‌آورند.
وی در آثار ارائه شده خود از ترکیب‌های ملایم رنگی استفاده کرده است و در این رابطه توضیح داد: یکی از دیوارهایی که روی آن‌ها کار کردم منزل مسکونی بود برای همین سعی کردم کمتر از رنگ‌های تند استفاده کنم تا حالت عام داشته باشد اما در دو دیوار دیگر از تصاویری که با تخیل کودکانه ارتباط داشتند بیشتر استفاده کردم.
نوروزی با تاکید بر اینکه سالانه «بهارستان» توانست بالندگی، اعتماد به نفس وعزتی که هنرمندان از دولت انتظار می‌کشیدند را برای آن‌ها به ارمغان آورد، خاطر نشان کرد: در واقع خود من به شخصه همیشه فکر می‌کردم که ارج و قربی که پزشک‌ها و مهندس‌ها در ایران دارند، هنرمندان فقط در خارج از کشور دارند. اما با برگزاری «بهارستان» به هنرمندان بها داده شد و به نوعی مسئولان با این کار به هنرمندان می‌گویند که قدر شما و هنر شما را می‌دانیم.
لازم به یادآوری است، دومین رویداد هنری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال۱۳۹۶ در بخش‌های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم‌مرغ‌های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار ‌شد و تا اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه