هادی حجازی‌فر: امیدوارم «بهارستان» به سراغ تئاتر هم بیاید

هادی حجازی‌فر بازیگر نقش حاج احمد متوسلیان در فیلم «ایستاده در غبار» ابراز امیدواری کرد که سالانه «بهارستان» به سارغ تئاتر هم بیاید.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، هادی حجازی کارگردان تئاتر و بازیگر فیلم‌های «ایستاده در غبار» و «ماجرای نیمروز» ضمن حمایت از برگزاری دومین سالانه «بهارستان» درباره تبعات زیبا شدن چهره شهر توسط هنرمندان عنوان کرد: نکته مهم و قابل اعتنا درباره سالانه «بهارستان» به نظر من بحث اقتصادی آن است و اعمال این طرح به هنرمندان جوان مجال کار کردن و کسب درآمد را می‌دهد که می‌تواند در زندگی‌شان اثرگذار باشد. بنابراین سالانه «بهارستان» طرحی چند منظوره و کارایی است.
کارگردان نمایش «ملاقات با بانوی سالخورده» ضمن اشاره تبدیل شدن شهر به یک موزه وسیع آثارهنری خاطر نشان کرد: الان شهرمان با توجه به نصب و جانمایی مجسمه‌های زیبا، آثار حجمی، نقاشی دیواری و رنگ‌آمیزی‌های شاد و رنگاررنگ، تبدیل به یک گالری زیبا شده است و فصل بهار و سرسبزی طبیعت هم زیبایی این رویداد هنری را دو چندان کرده است.
حجازی‌فر در پایان گفت: به نظرم باید در کنار این هنرها از تئاترهای خیابانی در قالب پرفورمنس هم در جای جای شهر استفاده کرد تا کار هنرمندان جوان تئاتری هم در معرض دید مردم قرار بگیرد. امیدوارم مسئولین سازمان زیباسازی به این موضوع نیز توجه کنند.
لازم به یادآوری است، دومین رویداد هنری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال۱۳۹۶ در بخش‌های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم‌مرغ‌های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار ‌شد و تا اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه