شهریار رضایی: سمپوزیوم موجودی زاینده برای شهر است

شهریار رضایی هنرمند مجسمه‌ساز گفت: نتیجه سمپوزیوم صرفا مجسمه‌هایی که در سطح شهر نصب می‌شود نیست، بلکه تربیت هنرمندان حرفه‌ای را نیز در بر می‌گیرد که این مساله نشان می‌دهد که سمپوزیوم مانند قلبی تپنده برای شهر کار می‌کند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، حسن (شهریار) رضایی، هنرمند عرصه مجسمه‌سازی که سابقه حضور در چند دور سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران را در کارنامه خود دارد در سمپوزیوم هشتمین مدیربخش دانشجویی این رویداد هنری است، او در این باره گفت: من همیشه از طرفداران سمپوزیوم بوده‌ام زیرا وارد شدن هنر به عرصه‌ای که مخاطب بتواند در جریان تولید اثر قرار گیرد برای من همیشه جذاب بوده است که البته چگونگی آن نیز جای بحث دارد.
وی افزود: بعد از این هشت دوره برگزاری سمپوزیوم می‌توان گفت که این عرصه به بهترین شکل درک و به بهترین شکل ممکن نیز اجرا می‌شود. در واقع درون سمپوزیوم بخش‌های مختلفی نظیر: زمان، نوع متریال، ابعاد، انتخاب هنرمندان و مسائلی از این دست به بهترین نحو در حال اجراست و البته من فکر می‌کنم که جانمایی‌ها را می‌توان بهتر انجام داد که البته آن نیز جای بحث دارد.
مدیر بخش دانشجویی هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران ادامه داد: در این دوره آثار و هنرمندان خوبی داریم ضمن اینکه فرم‌های جذابی ارائه شده که خروجی‌های بسیار خاص و خوبی را در پی خواهند داشت.
رضایی در خصوص بخش دانشجویی سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران گفت: بخش دانشجویی یکی از بهترین قسمت‌هایی است که سمپوزیوم مد نظر قرار می‌گیرد به همین خاطر ایده من این بود که سعی کنیم دانشجویان آموزش بهتری ببینند و بتوانند بیشتر با هنرمندان حرفه‌ای در ارتباط باشند که البته وقتی چیدمان را دیدم، دریافتم که این شکل نگاه در تمام دوستان و بخش‌های سیاست‌گذاری این سمپوزیوم نیز وجود دارد و در طراحی سایت سمپوزیوم لحاظ شده است.
وی تجربه‌اندوزی را از نتایج سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران خواند و اظهار کرد: بدیهی است که بسیاری از افراد در سمپوزیوم تهران از مرحله دستیاری و دانشجویی به بخش حرفه‌ای دست یافته‌اند، در واقع نتیجه سمپوزیوم صرفا مجسمه‌هایی که در سطح شهر نصب می‌شود، نیست بلکه تربیت هنرمندان حرفه‌ای را نیز در بر می‌گیرد که این مساله نشان می‌دهد که سمپوزیوم مانند یک موجود زاینده و قلبی تپنده برای شهر کار می‌کند.
این هنرمند مجسمه‌ساز بیان کرد: سعی ما این است که به صورت عملی آموزش دانشجویان را دنبال کنیم تا آنان باور کنند که می‌توانند قدرتمند کار کنند.
رضایی سطح آثار دانشجویی هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران را خوب خواند و گفت: سطح آثار دانشجویی این دوره بسیار خوب است. البته همیشه این جذابیت وجود دارد که چالش‌هایی ایجاد شود اما از نظر من شجاعت این گروه جوان دوست داشتنی است و باید راه حل‌های مناسب را در اختیار آنان قرار دهیم. ضمن اینکه آثاری در خور و جدی نیز در این بخش وجود دارد که جزء در زمینه ابعاد، تفاوت جدی ندارند و من امیدوارم که در بخش اجرا نیز دانشجویان همین کیفیت را حفظ کنند.
لازم به یادآوری است، هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در برج میلاد در حال برگزاری است و تا 24 اردیبهشت‌ماه از ساعت 10 تا 18 همه روزه میزبان علاقمندان به هنر است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب: مجموعه تهران پژوهی 1 و 2 ناشر: دفتر پژوهش­های  فرهنگی تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران - مدیریت مطالعات و آموزش - واحد آموزش شمارگان: از هر عنوان…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه