علی اعتبار: سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران یک امکان فوق العاده برای کسب تجربه است

هنرمند دانشجوی شرکت‌کننده در هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران گفت: سمپوزیوم تهران یک امکان فوق‌العاده برای کسب تجربه از سوی دانشجویان است زیرا در این فضا، آنها کار کردن در ابعاد بزرگ را می‌آموزند ضمن اینکه فضای مناسبی نیز در اختیار آنها قرار می‌گیرد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، علی اعتبار، دانشجوی دانشگاه هنر که در هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران حضور دارد، درباره اجرای اثر «پرتره شیخ اشراق» گفت: از آنجایی که به سهروردی و شیخ اشراق علاقه دارم، تصمیم گرفتم که پرتره این فیلسوف ارزشمند را اجرا کنم لذا ترم یک و دو دانشگاه روی این اثر بسیار کار کردم.
وی افزود: من در این اثر، با متریال‌های تازه و نور و روشنایی کار زیادی انجام دادم تا بتوانم فرم دلخواه را به دست آورم زیرا معتقدم که تاثیر شیخ الاشراق بر فرهنگ ما بسیار گسترده بود. در واقع دوست داشتم، درون این اثر ذهنیت خودم را به شیخ اشراق و این فیلسوف ارزشمند بیان کنم.
این هنرمند تصریح کرد: تا امروز با چندین نوع سنگ کار انجام داده‌ام ضمن اینکه سیمرغ عطار را نیز به شکل شهری کار کرده‌ام لذا این سومین تجربه سنگ من و نخستین دوره حضورم در سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران است.
اعتبار حضور دانشجویان در هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران را یک امکان فوق‌العاده خواند و اظهار کرد: من همواره در سمپوزیوم‌ها به صورت دستیار حضور داشته‌ام لذا حضور مستقل این دوره را که در قالب دانشجویی است، بسیار دوست دارم.
وی افزود: من در هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران چیزهایی را آموختم که امکان یادگیری آن خارج از این فضا نبود به عنوان مثال کار کردن با گرانیت یا هنرمندان خارجی و داخلی. به نظر من این ارتباط دوستانه که بر فضای سمپوزیوم حاکم شده، بسیار عالی است و به دانشجویان کمک می‌کند.
این هنرمند ادامه داد: به نظر من حضور دانشجویان در کنار هنرمندان معتبر خارجی و داخلی اتفاق بسیار خوبی است زیرا در این فضا سنگ و ابزار به صورت رایگان در اختیار هنرمندان دانشجو قرار می‌گیرد و حتی از آنان حمایت مالی هم می‌شود این در حالی است که اگر چنین سمپوزیومی نباشد، جوانان باید در یک ورک شاپ ثبت نام کنند تا بعد از خرید ابزار و صرف هزینه بتوانند کار کنند.
اعتبار هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران را یک امکان فوق‌العاده برای کسب تجربه خواند و گفت: کسانی چون مهندس موسوی که مجسمه‌ساز هستند، به این بخش بسیار بها می‌دهند. همین امر نیز باعث شده که دانشجویان بدون صرف هزینه تجربه به دست آورند. البته من آرزو داشتم سمپوزیومی با چوب هم بود تا تجربه کسب کنم در واقع سمپوزیوم یک امکان فوق‌العاده برای کسب تجربه از سوی دانشجویان است؛ زیرا در این فضا، آنها کار کردن در ابعاد بزرگ را می‌آموزند. ضمن اینکه فضای مناسبی نیز در اختیار آنها قرار می‌گیرد. مثلا من در این سمپوزیوم می‌آموزم که هنرمندان مختلف چه رفتاری با سنگ دارند که این خود نوعی یادگیری است، ضمن اینکه دانشجویان با فضای هنر معاصر نیز آشنا می‌شوند و چیزهای تازه‌ای را می‌آموزند که واقعا کاربردی است.
وی تصریح کرد: حضور ایده‌های مختلف در فضای هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران از نگاه من خوب است زیرا در دوره‌های قبل اینچنین نبود و عموما ایده‌ها به یکدیگر نزدیک بود اما امروز این عامل سبب شده که تنوع خاص و لذت‌بخشی را شاهد باشیم لذا کار هیچ هنرمندی شبیه به دیگری نیست.
این هنرمند ادامه داد: در واقع درون سمپوزیوم تهران، این فضا ایجاد شده که هنرمندان بر اساس علایق درونی خود اثر ارائه کنند که بسیار عالی است زیرا چارچوب خاصی در آن ایجاد نشده است. به همین خاطر در سمپوزیوم تهران از کار رئال گرفته تا انتزاعی و چیدمان را می‌توانیم ببینیم که گروه گسترده‌تری از مخاطبان را پوشش می‌دهد.

اعتبار افزود: به شخصه از حضور مجسمه در شهر بسیار لذت می‌برم و معتقدم که قرار گرفتن آثار هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران در داخل شهر بسیار زیباست البته بارها و بارها برای دیدن آثار دوره‌های قبل رفته‌ام و با دقت بیشتری به آنها نگاه می‌کنم و از آن لذت می‌برم لذا خوشحالم که در کنار هنرمندان خوب داخلی و خارجی در این سمپوزیوم کار می‌کنم.
لازم به یادآوری است، هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در برج میلاد در حال برگزاری است و تا 24 اردیبهشت‌ماه از ساعت 10 تا 18 همه روزه میزبان علاقمندان به هنر است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه