فاطمه موسوی منفرد: حضور هنرمندان خارجی در سمپوزیوم تهران جذاب است

هنرمند شرکت‌کننده در بخش دانشجویی هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران گفت: حضور هنرمندان خارجی برای من بسیار جذاب است زیرا کار کردن آنها و سبک و سیاق اجرای کار توسط آنها برای من حالت آموزشی دارد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، فاطمه موسوی منفرد، درباره اثر اجرایی خود در هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران، گفت: این اثر که بدون عنوان است، برگرفته از شکل نوزادی است که در قنداق پیچیده شده است در واقع من فرم اثر را از قنداق نوزادان گرفته‌ام و سعی کرده‌ام که به شکلی حصار آنان را نشان دهم.
وی افزود: همانطور که می‌دانید، قنداق در دوران نوزادی مانع حرکت است در واقع این قنداق برای نوزادان نوعی حصار و تنهایی به شمار می‌رود لذا من از این دیدگاه استفاده کردم.
این هنرمند تاکید کرد: در این اثر من از فرم پارچه قنداق استفاده کردم تا این شکل تنهایی و گیر افتادن نوزادان را نشان دهم.
موسوی منفرد که نخستین بار است در سمپوزیوم تهران حضور دارد، بیان کرد: این نخستین بار است که در سمپوزیوم تهران حضور دارم و تاکنون با سنگ نیز کار نکرده‌ام به همین خاطر از فرصتی که امروز هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران در اختیار من گذاشته بسیار خوشحالم؛ زیرا معتقدم که هر کاری با تلاش امکان‌پذیر است. در واقع من در حین اجرای ماکت اثرم بسیار تلاش کردم که کار خوبی ارائه کنم لذا امروز از بودن در این رویداد هنری بسیار لذت می‌برم.
وی افزود: من از فضای هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران بسیار لذت می‌برم در واقع از اینکه موقعیتی برای هنرمندان دانشجو در این سمپوزیوم وجود دارد، بسیار خوشحالم و معتقدم که این اتفاق بسیار خوبی است زیرا سبب می‌شود که افرادی نظیر من نیز امکان آموزش و یادگیری را به دست آورند.
این هنرمند ادامه داد: مساله اینجاست که در این سمپوزیوم اساتیدی نیز برای آموزش حضور دارند و نکات لازم را به دانشجویان گوشزد می‌کنند که سبب شده من طی این مدت مسائل بسیار زیادی را بیاموزم و احساس بهتری داشته باشم.
موسوی منفرد، حضور در کنار هنرمندان خارجی را جذاب خواند و گفت: حضور هنرمندان خارجی در هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران برای من بسیار جذاب است زیرا کار کردن آنها و سبک و سیاق اجرای کار توسط آنها برای من حالت آموزشی دارد. مساله اینجاست که ممکن است دانشجویان، هیچکدام از این بخش‌ها را هرگز در دانشگاه ندیده باشند لذا فضای سمپوزیوم دقیقا فضای آموزش را برای من ایجاد کرده که بسیار خوب است.
وی تصریح کرد: حضور آثار متنوع انتزاعی و فیگوراتیو در هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران برای من بسیار جذاب است زیرا سبب می‌شود که شکل‌های متنوع‌تری را در مسیر آموزش خود ببینم و از آن لذت ببرم لذا از روند سمپوزیوم بسیار راضی هستم.
لازم به یادآوری است، هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در برج میلاد در حال برگزاری است و تا 24 اردیبهشت‌ماه از ساعت 10 تا 18 همه روزه میزبان علاقمندان به هنر است.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه