فاطمه اکبری بورانی: دستیاری در سمپوزیوم گذشته تکنیک کار را به من آموخت

هنرمند شرکت‌کننده در بخش دانشجویی هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران، گفت: در دوره گذشته که به عنوان دستیار در سمپوزیوم تهران حضور داشتم، تکنیک و کل کار را از این بخش آموختم به همین خاطر امروز نیز در بخش دانشجویی به من این اعتماد به نفس برای رشد و حضور مستقل داده شده است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، فاطمه اکبری بورانی دانشجو دانشگاه هنر تهران درباره اجرای اثر خود در بخش دانشجویی هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران گفت: فرم کار من از تضاد شکل گرفته است زیرا در درون آن شکلی وجود دارد که یک تضاد را به تصویر می‌کشد.
وی افزود: این اثر تضادی از یک فرم نرم روی یک مکعب را به تصویر می‌کشد. در واقع من سعی داشتم که این تضاد را در فرم و بافت نشان دهم زیرا شکل روی مربع صاف و صیقلی است که بر روی یک مکعب بافت‌دار قرار می‌گیرد.
این هنرمند با اشاره به نقش پررنگ سمپوزیوم در کسب تجربه برای دانشجویان گفت: این دومین بار است که در سمپوزیوم حضور دارم البته در دوره ششم سمپوزیوم تهران نیز من به عنوان دستیار حضور داشتم لذا فکر می‌کنم که سمپوزیوم کمک زیادی به دانشجویان می‌کند زیرا در دوره نخستین که به عنوان دستیار در آن حضور داشتم، تکنیک و کل کار را از این بخش آموختم به همین خاطر امروز نیز در بخش دانشجویی به من این اعتماد به نفس برای رشد و حضور مستقل داده شده است.
اکبری بورانی حضور در کنار هنرمندان حرفه‌ای خارجی و داخلی را یک فرصت مناسب برای دانشجویان خواند و اظهار کرد: حضور در کنار هنرمندان حرفه‌ای داخلی و خارجی برای من بسیار خوب است. در واقع اینکه نوع کار کردن هنرمندان حرفه‌ای را می‌بینم برای من بسیار عالی است، زیرا با دیدن تکنیک آنها می‌توانم، آموزش بهتری ببینم.
وی افزود: به نظر من این ارتباطات در طول کار به لحاظ تکنیکی به دانشجویان بسیار کمک می‌کند و من به شخصه از آن بسیار آموخته‌ام.
این هنرمند سطح آثار حاضر در هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران را عالی خواند و گفت: به نظر من سطح کارهای موجود در سمپوزیوم بسیار خوب است و من از آن لذت می‌برم.
اکبری بورانی خاطر نشان کرد: خیلی خوب است که سمپوزیوم را در متریال‌های دیگری به جز سنگ نیز دنبال کنیم و کمی از تمرکز بر سنگ بکاهیم زیرا این حرکت و استفاده از متریال‌های مختلف می‌تواند به رشد هنرمندان در سایر متریال‌ها بیانجامد.
وی تاکید کرد: این بسیار حس لذت‌بخشی است که از یک متریال سخت، فرم نرمی ساخته می‌شود در واقع این فرم بخشیدن به ساختار سنگ برای من بسیار جذاب است.
لازم به یادآوری است، هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در برج میلاد در حال برگزاری است و تا 24 اردیبهشت‌ماه از ساعت 10 تا 18 همه روزه میزبان علاقمندان به هنر است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • بنظر می رسد شهرسازی مدرن بطور وحشتناک و نگران کننده ای عاری از انگیزه های هنری شده است. این شهرسازی تنها توانسته احجام مکعب شکلی را بعنوان ساختمان با یکنواختی ملال آورشان، جایگزین غنای شهرسازی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه