میخائیل لوچنکو مجسمه‌ساز اوکراینی

به خاطر اجرای بخش دانشجویی در سمپوزیوم تهران بسیار خوشحالم

هنرمند اوکراینی، حضور دانشجویان را در کنار افراد حرفه‌ای هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران یک اقدام مثبت خواند و افزود: به نظر من حضور هنرمندان جوان و دانشجویان در کنار افراد حرفه‌ای یک ایده بسیار خوب است که سبب کسب تجربه از سوی آنها می‌شود.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، میخائیل لوچنکو، هنرمند کشور اوکراین ضمن ابراز خرسندی از حضور در هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران گفت: این دومین دوره‌ای است که من در ایران حضور دارم لذا بسیار خوشحالم که این فرصت را به دست آورده‌ام البته بار قبل من در سمپوزیوم تبریز حضور داشتم.
وی در خصوص محتوای اثر اجرایی خود تحت عنوان «بهانه‌ای برای شادمانی» اظهار کرد: اثر من از فرم‌های مختلفی تشکیل شده است. در واقع هنگامی که من این کار را اجرا کردم از فرم نهایی آن بسیار لذت بردم به همین خاطر نیز عنوان این اثر را «بهانه‌ای برای شادمانی» در نظر گرفتم تا این حس را به مخاطبان نیز منتقل کنم. در واقع درون اثر من یک احساس شادمانی وجود دارد که من سعی داشتم آن را به مخاطب انتقال دهم.
این هنرمند درباره منبع الهام اثر خود بیان کرد: منبع الهام من سفرهایی است که همواره انجام می‌دهم در واقع روحیه و تجربیاتی که من طی سفر در نقاط مختلف دنیا به دست می‌آورم، همواره منبع الهام من است به همین خاطر نیز در هر اثر با یک سوژه کار می‌کنم.
لوچنکو افزود: من در سفرهایم افراد مختلفی در کشورهای دیگر و از طبقات گوناگون می‌بینم که حتی نحوه لبخند زدن و ارتباط برقرار کردن‌شان متفاوت است. در واقع این نوع تفاوت‌ها برای من بسیار جالب است لذا دوست دارم این تفاوت‌ها را به مخاطب انتقال دهم به همین خاطر در طول یک سفر رویدادهای مختلفی را در ذهنم ثبت می‌کنم تا در آثارم بروز دهم.
وی فضای هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران را دوستانه خواند و گفت: به نظر من سمپوزیوم تهران بسیار دوستانه‌تر از سایر برنامه‌های سمپوزیوم است ضمن اینکه نوع برنامه‌ریزی‌های این بخش نیز قابل تحسین است و من فکر می‌کنم، این رویداد بسیار خوب برنامه‌ریزی شده است.
این مجسمه‌ساز اوکراینی، حضور دانشجویان را در کنار افراد حرفه‌ای یک اقدام مثبت در هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران خواند و افزود: به نظر من حضور هنرمندان جوان و دانشجویان در کنار افراد حرفه‌ای یک ایده بسیار خوب است که سبب کسب تجربه از سوی آنها می‌شود لذا از اجرای این بخش بسیار خوشحالم.
لوچنکو ادامه داد: با توجه به اینکه من همواره کلاس‌های تخصصی کوتاه مدت برای آموزش دارم، با این قشر ارتباط بسیار نزدیکی دارم زیرا فکر می‌کنم زمانی که من به دیگران درس می‌دهم بیش از آموختن از آنان درس می‌گیرم.
وی روال برگزاری هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران را حرفه‌ای خواند و تاکید کرد: تا امروز هیچ نکته منفی در سمپوزیوم تهران ندیده‌ام و همه چیز بر روال درست و مناسب خود قرار دارد. ضمن اینکه تنوع موجود در آثار سمپوزیوم تهران نیز بسیار جذاب است و من این تفاوت را واقعا دوست دارم.
این هنرمند تصریح کرد: اینکه ما در این سمپوزیوم آثار متنوعی را از سبک آبستره گرفته تا فیگوراتیو و ژانرهای مختلف داریم، بسیار جذاب است. ضمن اینکه من فکر می‌کنم کلیه آثار حاضر در هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران به لحاظ فرم و محتوا جذاب هستند. البته باید تا پایان کار صبر داشته باشیم زیرا گاهی یک اثر در شکل ماکت چندان جذاب نیست اما در اجرای بزرگ آن جالب و خوب خواهد بود لذا باید تا پایان کار صبر داشته باشیم.

لوچنکو افزود: به نظر من هنرمندان ایرانی سطح بسیار خوبی در عرصه مجسمه‌سازی دارند. ضمن اینکه دانشجویان ایرانی نیز بسیار دوست دارند که این هنر را به شکلی حرفه‌ای بیاموزند لذا این گروه سرعت رشد و یادگیری بالایی دارند که برای من بسیار جذاب است.
لازم به یادآوری است، هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در برج میلاد در حال برگزاری است و تا 24 اردیبهشت‌ماه از ساعت 10 تا 18 همه روزه میزبان علاقمندان به هنر است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه