سروش صناعی فرید: فرصت دادن به دانشجویان از خصلت‌های خوب سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران است

هنرمند شرکت‌کننده در بخش دانشجویی هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران گفت: به نظر من یکی از خصلت‌های خوب سمپوزیوم تهران این است که فرصتی را به دانشجویان مجسمه‌سازی می‌دهد تا با هنرمندان داخلی و بین‌المللی و به طور کلی فضای کار حرفه‌ای آشنا شوند و بتوانند خود را نشان دهند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، سروش صناعی فرید، دانشجوی رشته مجسمه‌سازی دانشگاه تهران، سمپوزیوم تهران را عامل مهمی در کسب تجربه خود دانست و در این باره گفت: این دومین دوره حضور من در سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران است زیرا قبلا در سمپوزیوم هفتم نیز به عنوان دستیار یک هنرمند بلغارستانی کار کردم. در واقع این دوره یکی از بهترین زمان‌هایی بود که من به واسطه آن توانستم از تجربیات دوستان و هنرمندان استفاده کنم و چیزهای بسیاری را بیاموزم البته پس از آن نیز در چند سمپوزیوم دیگر حضور داشتم اما معتقدم که سمپوزیوم تهران نقش مهمی در یادگیری من داشت.
وی در خصوص اثر اجرایی خود در هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران تحت عنوان «گردباد» توضیح داد: به طور کلی اثر من به کاراکتر خود من باز می‌گردد به این خاطر که من اعتقاد خاصی به طبیعت دارم زیرا در این عرصه می‌توان فرم‌های خاصی را پیدا کنیم که شاید اصلا دیده نشود.
این هنرمند ادامه داد: گردباد به لحاظ پیچش و قدرت تخریبی که دارد برای من بسیار جذاب است، ضمن اینکه می‌توان مسائل اجتماعی و ریشه‌های مختلفی را در قالب آن نشان داد به همین خاطر چنین فرمی را انتخاب کردم.
صناعی فرید، خصلت آموزشی را یکی از بهترین بخش‌های هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران خواند و اظهار کرد: به نظر من یکی از خصلت‌های خوب سمپوزیوم تهران این است که فرصتی را به دانشجویان مجسمه‌سازی می‌دهد تا با هنرمندان داخلی و بین‌المللی و به طور کلی فضای کار حرفه‌ای آشنا شوند و بتوانند خود را نشان دهند.
وی تاکید کرد: به نظر من بخش دانشجویی فضایی برای تجربه است که برای من تاثیر بسیار خوبی داشته است زیرا در این عرصه همیشه جای تجربه وجود دارد.
این هنرمند خاطر نشان کرد: طبیعتا در روند سمپوزیوم و به مرور که در خدمت هنرمندان دیگر هستیم، می‌توانیم با تکنیک‌ها، دیدگاه‌ها و روش‌های آنان آشنا شویم که این مساله بسیار در روند کاری هر هنرمندی موثر است.
صناعی فرید سطح آثار هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران را خوب خواند و گفت: به نظر من سطح آثار هنرمندان دانشجو نسبتا خوب است، ضمن اینکه در بخش‌های حرفه‌ای و بین‌المللی نیز کارهای بسیار خوبی حضور دارند البته من به شخصه کار کامن تانوف را که با گرانیت به عنوان یک سنگ سخت ساخته می‌شود، بسیار دوست دارم در واقع برخورد ایشان با سنگ جالب است زیرا با اینکه گرانیت سنگ سختی است اما نوع کار کردن نرم و دورانی ایشان که ظرافت خاصی دارد برای من بسیار ارزشمند است.
وی چیدمان سایت هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران را بهتر از قبل دانست و بیان کرد: به نظر من در این دوره سایت برگزاری بسیار حرفه‌ای عمل کرد که البته من معتقدم به خاطر حضور دست اندرکاران با تجربه و حرفه‌ای این عرصه است. البته کم و کاستی‌هایی هم در روند برگزاری وجود دارد که البته در همه جا وجود دارد اما این تلاش برای بهتر برگزار کردن سمپوزیوم عالی است.
لازم به یادآوری است، هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در برج میلاد در حال برگزاری است و تا 24 اردیبهشت‌ماه از ساعت 10 تا 18 همه روزه میزبان علاقمندان به هنر است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه