ملیکا عطاریان: سمپوزیوم فضای خوبی برای یادگیری تکنیک مجسمه‌سازی است

هنرمند شرکت‌کننده در بخش دانشجویی هشتمین سمپوزیوم بین‌‌المللی مجسمه‌سازی تهران گفت: در دانشگاه‌ها روی بخش تکنیک، زمان چندانی صرف نمی‌شود این در حالی است که فضای سمپوزیوم کاملا برای آموختن تکنیک مهیا است لذا در این فضا می‌توان بهتر تکنیک را آموخت.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، میلکا عطاریان، دانشجوی دانشگاه تهران درباره اجرای اثر خود در هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران گفت: این اثر که عنوان خاصی برای آن انتخاب نکرده‌ام، یک فرم کلی به شکل نرم و هموار است که در درون آن حفره‌هایی به تصویر کشیده شده است.
وی افزود: در واقع من قصد داشتم با این اثر، تقابل بین سطح اولیه و دوم را نشان دهم زیرا در دل این اثر یک سری موارد ضمخت وجود دارد که از لایه نرم اثر خارج می‌شود.
این هنرمند ادامه داد: من سعی داشتم تقابل بیرون و درون را با این اثر به تصویر بکشم، لذا از یک فرم کلی استفاده کردم البته ایده اثر من کاملا شخصی است.
عطاریان ایده اثر خود را مربوط به مطالعه بر طبیعت سلول‌ها دانست و اظهار کرد: من مطالعه زیادی روی فرم کلی و طبیعت سلول‌ها داشته‌ام که البته قصد ادامه آن را دارم. در واقع این که در درون هر موجود یا شی ای چه حرکاتی وجود دارد برای من جالب است زیرا اغلب این حرکات را ما نمی‌بینیم لذا دوست دارم که این عرصه را دنبال کنم.
وی که نخستین تجربه حضور خود را در سمپوزیوم تهران تجربه می‌کند، بیان کرد: این نخستین تجربه حضور من در سمپوزیوم تهران است؛ البته قبلا با سنگ کار کرده‌ام اما تا امروز اثری در ابعاد بزرگ نداشته‌ام لذا این فرصت برای من بسیار جذاب است.
این هنرمند، سبک و دیدگاه آثار سایر هنرمندان را بر نگاه جوان‌ترها در هشتمین سمپوزیوم بین‌‌المللی مجسمه‌سازی تهران تاثیرگذار خواند و گفت: سطح آثار حاضر در سمپوزیوم بسیار متفاوت است اما برخی از آنها واقعا جذاب و زیبا هستند. در واقع بدیهی است که تاثیرگذاری پروسه‌ای طولانی است اما قطعا در طول زمان چنین امکانی هست که آثار هنرمندان حرفه‌ای بر جوانترها تاثیرگذار باشد البته برای شخص من کار هنرمند ژاپنی حاضر در سمپوزیوم بسیار جذاب است.
عطاریان تصریح کرد: فضای سمپوزیوم بسیار اتفاق خوبی است زیرا در آن به دانشجویان نیز امکانی برای بروز و ظهور استعدادها و دانسته‌هایشان داده می شود و این بسیار عالی است. البته امیدوارم که متریال‌های متفاوت‌تری را نیز در دوره‌های بعدی این رویداد شاهد باشیم زیرا حضور در کنار افراد حرفه‌ای برای دانشجویان بسیار موثر است و در تکنیک و اجرای این گروه بسیار تاثیرگذار است.
وی افزود: مساله اینجاست که در دانشگاه روی بخش تکنیک زمان چندانی صرف نمی‌شود این در حالی است که فضای سمپوزیوم کاملا برای آموختن تکنیک مهیا است لذا در این فضا می‌توان بهتر تکنیک را آموخت.
این هنرمند ادامه داد: همه چیز در هشتمین سمپوزیوم بین‌‌المللی مجسمه‌سازی تهران برای من خوب بود البته همیشه یک سری مشکلات کوچک وجود دارد اما همین که برای روی روال بودن و شکل حرفه‌ای کار تلاش می‌شود، از نظر من تحسین برانگیز است.
لازم به یادآوری است، هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در برج میلاد در حال برگزاری است و تا 24 اردیبهشت‌ماه از ساعت 10 تا 18 همه روزه میزبان علاقمندان به هنر است.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه