سعید محمودی: سمپوزیوم تهران روند رو به رشدی را دنبال می‌کند

هنرمند ایرانی حاضر در هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران، این رویداد را دارای ابعاد مثبت خواند و در این باره گفت: من فکر می‌کنم که سمپوزیوم تهران در این هشت دوره یک روند رو به رشد را دنبال کرده به همین خاطر ما در هر دوره این رویداد هنری شاهد رشد و بهبود عملکردها هستیم.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، سعید محمودی، هنرمند حاضر در بخش حرفه‌ای هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران درباره اجرای اثر «ستیز» در این رویداد هنری گفت: این اثر یک نگاه کاملا شخصی و درونی را دنبال می‌کند و در واقع بخشی از حس درونی مرا به تصویر می‌کشد. در واقع ستیز بیانگر تضادهای دنیای هستی و مسائلی نظیر خیر و شر، شب و روز و ... است که من سعی داشتم در قالب رنگ‌ها به تصویر بکشم.
وی ادامه داد: به طور حتم جهان هستی از آغاز حیات و ذهن آدمی که جزئی از آن است همواره درگیر تقابل دو گیتی بوده که هر کدام آدمی را به سمتی می‌کشاند. من نیز در این اثر سعی کردم تا با کنارهم گذاشتن سنگ‌هایی از جنس و رنگ مختلف و تقابل دو فرم، تضادهایی که در عالم هستی وجود دارد را به نمایش بگذارم.
این هنرمند درباره نحوه اجرای اثر خود گفت: من سعی کردم که در این اثر با استفاده از اتصال دو سنگ مرمریت و مرمریت گوهره در کنار اتصال سه سنگ مرمریت مشکی خوی کار را به نمایش بگذارم، زیرا بخشی از نمایش تضادها به وسیله این رنگ‌ها به نمایش گذاشته می‌شود و رنگ مشکی و سفید به عنوان یک تضاد در آن به کار برده شده‌اند.
محمودی که دو دوره قبل در بخش‌ دانشجویی سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران فعال بوده است، درباره این بخش اظهار کرد: من دو دوره قبل به عنوان دانشجو در سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران حضور داشتم و فکر می‌کنم که این بخش تاثیر بسیار خوبی بر روند عملکرد من و وارد شدنم به بخش حرفه‌ای داشته است.
وی تاکید کرد: به نظر من فضایی که برای دانشجویان در سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران ایجاد شده، یک اتفاق بسیار خوب است که سبب می‌شود این گروه در آستانه ورود به جامعه حرفه‌ای، بتوانند تجربه خوبی را از نزدیک و در کنار افراد حرفه‌ای آن هم در سطح بین‌المللی تجربه کنند.
این هنرمند سطح برگزاری بخش دانشجویی را نسبت به دوره قبل بهتر خواند و بیان کرد: از نگاه من سطح برگزاری بخش دانشجویی نسبت به دوره قبل بسیار روند بهتری داشت، زیرا در این دوره شاهد حضور یک سرپرست و یک فرد حرفه‌ای برای نظارت و کمک دادن به دانشجویان هستیم که اقدام بسیار مثبتی است.
محمودی افزود: از نظر من همین که هنرمندان جوان و دانشجویان می‌توانند نوع برخورد هنرمندان حرفه‌ای را با سنگ ببینند و از آن استفاده کنند اتفاق بسیار خوبی است زیرا این نوع تجربه‌ها کمتر در دانشگاه به این صورت عملی رخ می‌دهد لذا سمپوزیوم گامی در راه اجرایی کردن دانسته‌های نظری دانشجویان است و در واقع موقعیتی برای به محک گذاشتن آنها و یادگیری عملی است که بسیار مهم به شمار می‌رود.
محمودی، سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران را عامل مهمی در راستای تجربه اندوزی و رشد مجسمه‌سازی دانست و در این باره گفت: به نظر من سمپوزیوم تهران فضای مناسبی برای تجربه اندوزی هنرمندان جوان‌تر و انتقال دانش به آنهاست، ضمن اینکه قرار گرفتن هنرمندان حرفه‌ای از نقاط مختلف دنیا در کنار یکدیگر نیز دریچه‌ای به سوی هنر بین‌المللی می‌گشاید که برای مجسمه‌سازی کشور مفید است.
وی افزود: من فکر می‌کنم که سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران در این هشت دوره یک روند رو به رشد را دنبال کرده و به همین خاطر ما در هر دوره این رویداد شاهد رشد و بهبود عملکردها هستیم.
این هنرمند مجسمه‌ساز تسریع کرد: در هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران علاوه بر اینکه شاهد هماهنگی‌های بسیار خوب و روند حرفه‌ای بودیم، فضای اجرای کار نیز بهتر شده و نسبت به سال قبل بهبود را نشان می‌داد.
محمودی درباره سطح آثار هنرمندان حاضر در هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران گفت: به نظر من آثار این سمپوزیوم و خروجی‌ها اتفاق خوبی است به خصوص که ما در این دوره هم کارهای فیگوراتیو و هم انتزاعی را شاهد هستیم.
وی افزود: از نظر من جامعه امروز تهران به همه اشکال مجسمه اعم از انتزاعی و فیگوراتیو نیازمند است، لذا امیدوارم که این آثار به صورت تجمیع شده و در قالب خروجی هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران در یک مکان مناسب به نمایش گذاشته شوند تا بتوانند ارتباط مناسب‌تری را با مخاطب برقرار کنند زیرا این تنوع آثار وقتی در کنار یکدیگر چیدمان می‌شود، به نحوی می‌تواند بیشتر مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد و شکل واقعی سمپوزیوم را به تصویر بکشد.
لازم به یادآوری است، هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در برج میلاد در حال برگزاری است و تا 24 اردیبهشت‌ماه از ساعت 10 تا 18 همه روزه میزبان علاقمندان به هنر است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه