شیما سادات مصطفوی: فضای سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران دیدنی و جذاب است

هنرمند شرکت‌کننده در بخش دانشجویی هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران گفت: فضای سمپوزیوم تهران کاملا تخصصی است زیرا هر کسی روال و سبک خود را برای کار با سنگ دارد و به نظرم فضا کاملا دیدنی است و من دوست دارم که آن را دنبال کنم.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، شیما سادات مصطفوی، دانشجوی دانشگاه مجسمه‌سازی نیشابور درباره اجرای اثر «خورشید دشت» در هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران گفت: این اثر یک نگاه کاملا احساسی به طبیعت شرق کشور دارد لذا من سعی کردم که تجربه و دریافت خودم را در قالب این اثر نشان دهم.
وی افزود: وقتی در دانشگاه نیشابور قبول شدم، برای نخستین بار از غرب کشور سفری به شرق و خراسان داشتم که سبب شد فضای این اثر را تجربه کنم. در واقع این اثر برآمده از همان فضایی جادویی طلوع‌ها و غروب‌های زیبای خراسان است لذا این ایده از آنجا آمده است.
این هنرمند تصریح کرد: این اثر یک کار حسی است که به تجربه و دریافت من از طبیعت مربوط است. در واقع من درون این اثر سعی کردم خورشید را به تصویر بکشم لذا فرم‌ها و بازی‌های درون «خورشید دشت» نیز کاملا حسی است و سعی کردم تفاوت خورشید را در طول روز با استفاده از این فرم‌ها و با کوتاه و بلند کردن آنها نشان دهم.
مصطفوی ادامه داد: من درون این اثر می‌خواستم نشان دهم که این خورشید در درون خود چیزهای پنهانی نیز دارد لذا از دایره‌های معقر در فرم آن استفاده کردم.
وی که نخستین تجربه حضور خود را در سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران را پشت سر می‌گذراند، گفت: تا امروز در دو دوره سمپوزیوم تبریز حضور داشته‌ام، اما این نخستین بار است که در سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران حضور دارم. اما معتقدم که این فضا کاملا تخصصی‌تر است.
این هنرمند فضای هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران را تخصصی خواند و اظهار کرد: به نظر من هرکار تازه یک تجربه جدید است لذا فضای سمپوزیوم تهران برای من یک تجربه تازه به شمار می‌رود. البته من اغلب هنرمندان حاضر در این رویداد را می‌شناسم.
مصطفوی تصریح کرد: من معتقدم که همکاری و همراهی هنرمندان در سمپوزیوم می‌تواند به تخصصی‌تر شدن دیدگاه‌ها کمک کند، ضمن اینکه فضای سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران را نیز کاملا تخصصی می‌دانم زیرا هر کسی روال و سبک خود را با سنگ دارد و به نظرم فضا کاملا دیدنی است و من دوست دارم که آن را دنبال کنم.
وی افزود: به طور حتم هنرمندان دانشجو می‌توانند از سبک‌ها و روش‌های دیگر هنرمندان بهره ببرند زیرا در این نقطه امکان آموزش وجود دارد. البته بحث انتخاب نیز وجود دارد که بدانیم با کدام سبک و روش راحت‌تر می‌توانیم کار کنیم اما این فضا برای من کاملا آشناست و از آن لذت می‌برم. در واقع من معتقدم که دیدن طرز کار یک هنرمند سبب ایجاد جرقه‌هایی می‌شود که شاید هنرمندان جوان به آن فکر می‌کرده‌اند اما راهکار آن را نمی‌دانستند لذا این حضور باعث تکامل دیدگاه‌های هنرمندان جوان می‌شود.
این هنرمند تصریح کرد: برخی از آثار بخش اصلی بسیار خوب و دوست داشتنی هستند، البته بدیهی است که بخشی از نگاه هنر سلیقه‌ای است.
مصطفوی بیان کرد: مطمئنا سمپوزیوم رویدادی است که در همه دنیا برگزار می‌شود، اما لازم است که در روند برگزاری آن تفاوتی بین هنرمندان قائل نشویم البته بسیار خوب است که هنرمندان خارجی در این عرصه مهم دیده می‌شوند اما من معتقدم که باید این اولویت‌بندی‌ها در کنار یکدیگر باشد.
لازم به یادآوری است، هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در برج میلاد در حال برگزاری است و تا 24 اردیبهشت‌ماه از ساعت 10 تا 18 همه روزه میزبان علاقمندان به هنر است.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه