ملیکا نیک‌خواه: سمپوزیوم مجسمه‌سازان جوان را به افراد حرفه‌ای تبدیل می‌کند

هنرمند شرکت کننده در بخش دانشجویی هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران گفت: اگر تجربه دستیاری من در دوره گذشته نبود، امروز نمی‌توانستم در بخش دانشجویی و به صورت مستقل حضور پیدا کنم؛ در واقع سمپوزیوم هنرمندان جوان و دانشجو را به افراد حرفه‌ای تبدیل می‌کند که عالی است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، ملیکا نیک‌خواه، دانشجوی دانشگاه هنر، درباره اجرای اثر «مرجان» در هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران گفت: ایده اثر «مرجان» مربوط به همه کارهایی است که تا امروز داشته‌ام لذا زیاد قابل توضیح نیست اما از آنجایی که همیشه به دنبال فرم‌های حجیم و توده‌ای هستم از این فرم نیز در اثرم استفاده کردم.
وی افزود: من در این اثر از مرجان‌های دریایی برای داخل اثر استفاده کردم تا حس بیرون زدگی و فشار را به مخاطب القاء کنم. در واقع همه آثار من به نوعی روی مفهوم فشار تاکید دارند.
این هنرمند که دومین دوره حضور خود را در سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران تجربه می‌کند، گفت: این دومین دوره حضور من در سمپوزیوم تهران است زیرا در دوره قبل به عنوان دستیار فعالیت داشتم لذا این نخستین تجربه کار مستقل من روی سنگ است و از اینکه امروز به تنهایی روی سنگ مرمریت کار می‌کنم، احساس بسیار خوبی دارم.
نیک‌خواه با انتقاد از زمان برگزاری هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران گفت: سمپوزیوم رویدادی است که در بسیاری از کشورهای دنیا برگزار می‌شود و من فکر می‌کنم که ایران نیز یکی از بهترین‌ها و با کیفیت‌ترین‌های این رویداد را داراست که بسیار عالی است. البته شاید بهتر بود که برای زمان سمپوزیوم فکر تازه‌ای می شد زیرا الان زمان برگزاری ژوژمان‌های دانشجویان است البته بودن در سمپوزیوم تهران بسیار جذاب و خوب است اما امیدوارم در دوره‌های بعدی برای عدم تداخل این رویداد مهم با برنامه‌های دانشگاه‌ها فکری اساسی‌تر شود.
وی افزود: به طور حتم سمپوزیوم می‌تواند یک رزومه مناسب برای هنرمندان جوان باشد، زیرا افراد حرفه‌ای و متخصصی در آن حضور دارند. ضمن اینکه آموزش تکنیک‌ها و روش‌ها نیز در طول پروسه این رویداد به وجود می‌آید که سبب می‌شود، سمپوزیوم فرصت خوبی برای به دست آوردن تجربه با سنگ برای هنرمندان جوان باشد.
این هنرمند تاکید کرد: حضور در سمپوزیوم مانند یک دوره فشرده آموزشی است که بسیار خوب است. زیرا خود من سال گذشته به عنوان دستیار یک هنرمند آلبانیایی که استاد مجسمه‌سازی بود، کار کردم و اگر تجربه کار با ایشان نبود من امروز نمی‌توانستم در بخش دانشجویی و به صورت مستقل حضور پیدا کنم. در واقع سمپوزیوم هنرمندان جوان و دانشجو را به افراد حرفه‌ای تبدیل می‌کند که عالی است.
نیک‌خواه ادامه داد: در واقع حضور امسال من در هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران به خاطر آموزش خوب دوره قبل بود زیرا در سمپوزیوم همه به یکدیگر کمک می‌کنند و تاکید بر آموزش است که این بسیار خوب است.
لازم به یادآوری است، هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در برج میلاد در حال برگزاری است و تا 24 اردیبهشت‌ماه از ساعت 10 تا 18 همه روزه میزبان علاقمندان به هنر است.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه