محمدرضا ذبیح‌اله زاده: تجربه و نگاه زیباشناسانه هنرمندان با تداوم سمپوزیوم‌ها تقویت می‌شود

محمد رضا ذبیح اله زاده مجسمه‌ساز باسابقه، گفت: استمرار سمپوزیوم‌ها علاوه بر افزایش تجربیات هنرمندان، می‌تواند نگاه زیباشناسانه هنرمندان ومردم را تقویت کند.
 

به گزارش روابط عمومیو امور بین‌الملل سازمان زیبا سازی شهر تهران، محمدرضا ذبیح اله زاده هنرمند مجسمه‌ساز با اشاره به اینکه هفت تجربه خوب از سمپوزیوم‌های مجسمه‌سازی داریم در رابطه با برگزاری هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران گفت: فکرمی‌کنم این دوره نسبت به دوره‌های قبل بهتر شده، زیرا هرچه تجربه ما در برگزاری سمپوزیوم و اجرای آثار بیشتر می‌شود به تبع آن می‌توانیم انتظار نتایج بهتری داشته باشیم.
وی انتخاب نوع متریال مورد استفاده در این دوره ازسمپوزیوم را مثبت ارزیابی کرد و افزود: این دوره از همه دوره‌ها بهتر شده چون سنگ انتخاب شده یک دست است و سعی شده از معادن خیلی خوب برای تهیه سنگ استفاده شود.
این هنرمند ادامه داد: ما هنرمندان توانمندی داریم که می‌توانند به خوبی با سنگ‌های مختلف کار کنند و برای کسی که به صورت حرفه‌ای کار می‌کند نوع سنگ، تفاوت نمی‌کند و تنها ابزار کار مورد نیاز باید وجود داشته باشد که در هشتمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران تلاش بر این بوده که تمامی ابزار مورد نیاز هنرمندان تهیه شود تا هنرمندان آثار زیبایی بیافرینند.
وی با اشاره به اینکه معمولا آثار تولید شده در سمپوزیوم‌ها در کشورهای صاحب نظر در سطح شهر پخش نمی‌شود اظهار کرد: بهتر این است که برای آثار خلق شده در سمپوزیوم‌ها محلی دائمی درنظر گرفته شود تا آثار هر دوره قابل مقایسه با دوره‌های قبل باشد و همه آثار دارای مشخصات کامل ثبت شده بر روی اثر باشند.
ذبیح اله‌زاده تاثیر تجمیع آثار سمپوزیوم‌ها را تداعی جمعی خاطرات دانست و افزود: یکی از ویژگی‌های کارهای انجام شده در سمپوزیوم این است که همه کارها در کنارهم قرارداده شوند تا علاوه بر اینکه امکان مقایسه آن‌ها فراهم شود مردم نیز از دیدن آن‌ها احساس خوبی پیدا کنند.
وی همچنین با تاکید بر استمرار سمپوزیوم‌ها ادامه داد: هر چه جلوتر برویم و بر تعداد سمپوزیوم‌ها افزوده شود بی‌تردید کارهای بهتری تولید شده و نگاه زیباشناسانه هنرمندان و مردم تقویت می‌شود.
این مجسمه‌ساز پیشکسوت افزود: ما با برگزاری هشتمین سمپوزیوم در ابتدای راه هستیم و برای کسب تجربه‌های بیشتر لازم است تا علاوه بر ادامه سمپوزیوم‌ها در موارد مشابه خارجی نیز شرکت کنیم تا بتوانیم از تجربیات کشورها و هنرمندان صاحب نظر در این عرصه استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه دانشجویان بهتر است قبل از ورود به عرصه مجسمه‌سازی به عنوان یک هنرمند مدتی در کسوت دستیاری به یادگیری مشغول شوند، تاکید کرد: باید دانشجویان مدتی دستیار باشند تا هم تجربه کسب کنند و هم با تکنیک‌های کار و استفاده از ابزار آشنا شوند. باید یک استاد در کنار آن‌ها حضور داشته و آن‌ها را هدایت کند تا خدای نکرده در هنگام کار دچار حادثه نشوند.
ذبیح اله‌زاده در پایان با تاکید مجدد بر استمرار سمپوزیوم‌ها خاطر نشان کرد: کشورهای صاحب نام، مانند فرانسه، ایتالیا و بسیاری کشورهای دیگر سال‌هاست که در این عرصه فعالیت می‌کنند و هر ساله با برگزاری سمپوزیوم‌های متنوع در تمامی رشته‌های هنری و به ویژه مجسمه‌سازی به صورت تخصصی برتجربیات هنرمندان خود می‌افزایند.
لازم به یادآوری است، هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در برج میلاد در حال برگزاری است و تا 24 اردیبهشت‌ماه از ساعت 10 تا 18 همه روزه میزبان علاقمندان به هنر است.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه