رامین جمشیدی، هنرمند مجسمه ساز:

نصب آثار هنری در سطح شهر یک نیاز برای ارتقاء سطح فکری جامعه است

هنرمند مجسمه ساز درباره نصب اثر خود در میدان اروک منطقه پونک گفت: بسیار خوشحالم که توانستم بخشی از اندیشه و نگاه خودم را در قالب یک اثر شهری داشته باشم و برایم لذتبخش بود که میدانی از شهر به کار من اختصاص یافت.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، رامین جمشیدی، هنرمند مجسمه ساز درباره نصب اثر «زمان بی زمانی» در میدان اروک منطقه پونک، گفت: این اثر یک کار بدون عنوان از مجموعه «زمان بی زمانی» است که در پنجمین دوسالانه مجسمه های شهری انتخاب و در سطح شهر نصب شد.
وی افزود: بسیار خوشحالم که توانستم بخشی از اندیشه و نگاه خودم را در قالب یک اثر شهری داشته باشم زیرا برایم لذتبخش بود که میدانی از شهر به کار من اختصاص یافت.
وی در خصوص مفهوم اثر اجرایی خود اظهار کرد: این اثر یک کار انتزاعی است که مخاطب می تواند هر فکری درباره آن داشته باشد.
این هنرمند افزود: این کار دو برج را به تصویر می کشد که بدون در و پنجره هستند و در سکوت به سر می برند. همچنین در بین این دو برج نیز ساعتی قرار دارد که توقف کرده است.
جمشیدی ادامه داد: در اثر «زمان بی زمانی» برج ها به نحو خاصی ساکت و خاموش هستند در واقع، من سعی داشته ام پایان و توقف را در این کار به تصویر بکشم.
وی با اشاره به اینکه زمان یک مفهوم برای انسان هاست، بیان کرد: زمان یک مفهوم مهم برای دنیای انسانی است و جوامع آن را ایجاد کرده اند لذا قطعا روزی می رسد که زمان نیز بایستد و سکوت، مرگ یا هر چیزی با نام پایان بر دنیا حاکم شود و حتی زمین نیز دچار ایست و سکوت شود.
این هنرمند مجسمه ساز تصریح کرد: پایان یافتن موضوعی بود که بیش از هر چیزی در این اثر مورد تاکید قرار گرفته شده است البته به لحاظ نوع اجرای کار شاید بتوان برداشت های دیگری نیز از آن داشت.
جمشیدی، نصب آثار هنری در سطح شهر را یک نیاز برای ارتقاء سطح فکری جامعه دانست و افزود: هنگام نصب کار با برخوردهای متفاوتی از سوی مردم رو به رو شدم به نحوی که نوع نگاه و توجه آنان برای ارزیابی یا نقد کار، برایم بسیار ارزشمند بود زیرا این مساله نشان می دهد که آثار هنری کاملا بر اذهان جامعه و مردم تاثیرگذار است.
وی جانمایی اثر «زمان بی زمانی» را مناسب خواند و گفت: با توجه به اینکه موضوع اثر در رابطه با زمان بود، دوست داشتم که آن را در میدان ساعت یا زمان قرار دهم اما با توجه به اینکه ما در تهران برخلاف شهرهای شمالی میادینی با این مضمون نداریم، این میدان که به دانشگاه نزدیک بود انتخاب شد و من آن را مناسب دیدم.
این هنرمند آثار انتزاعی را دارای کاربرد بیشتری برای اجتماع دانست و گفت: اغلب آثار سطح شهر کارهای فیگوراتیو است در حالیکه به نظر من یک کار انتزاعی می تواند بیشتر جذاب باشد زیرا این نوع آثار می تواند ذهن مخاطب را به چالش بکشد و او را به فکر وادارد در حالیکه اغلب کارهای فیگوراتیو کاملا روشن و بدیهی هستند.
جمشیدی درباره نحوه اجرای اثر توضیح داد و اضافه کرد: این اثر از آهن اجرا شده اما ساعت وسط کار برای ماندگاری بیشتر با استیل کار شده است.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه