جمعی از مدیران و کارشناسان شهری از گذر نمایش بازدید کردند

صبح امروز 14 تیرماه، دکتر محمد جواد حق شناس"رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی تهران"، دکتر برزین ضرغامی، "مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران"، دکتر کیهان محمدخانی " قائم مقام مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران"، به همراه شهردار منطقه 12 و مدیرکل بافت های تاریخی معاونت شهرسازی شهرداری تهران از گذر نمایش ( حد فاصل میدان امام خمینی(ره) تا میدان فردوسی) و محور لاله زار بازدید کردند.
 

به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، محمدجواد حق شناس پس از بازدید از محور لاله زار و مکان های تاریخی واقع در این محور گفت: تاریخ تهران در این مکان ها ثبت شده و جای تاسف است که اکنون ویرانه ای از آن باقی مانده است.
وی همچنین پس از بازدید از ساختمان گراند هتل ادامه داد: خطر آتش سوزی این ساختمان را تهدید می کند.
دکتر ضرغامی "مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران نیز طی بازدید از این گذر، گفت: متاسفانه ابنیه تاریخی سینمای ایران در اثر بی توجهی آسیب های فراوانی دیده است و لازم است برای بازسازی آن برنامه ریزی و هماهنگی های لازم به عمل آید.
وی افزود: سازمان زیباسازی شهر تهران عهده دار ساماندهی سیما و منظر شهری و همچنین مرمت و بازسازی اماکن تاریخی و ارزشمند واقع در بافت تاریخی شهر بوده و از وظایف اصلی خود می داند که با همکاری سایر نهادهای دست اندرکار به ساماندهی این محور بپردازد.
پس از این بازدید مقرر شد، کارهای مطالعاتی تبدیل سینماهای موجود در محور لاله زار به پردیس فرهنگی انجام شود تا از هویت فرهنگی و تاریخی آنها حفاظت شود.
گفتنی است در این بازدید، از مراحل ساخت بلدیه تهران میدان امام خمینی(ره)، اقدامات سازمان زیباسازی در بازسازی و باز زنده سازی تاتر نصر، ادامه فعالیت های سازمان در خانه اتحادیه و سینماهای رکس، لاله و ایران بازدید به عمل آمد.

معرفی کتاب

  • ارتباط با نشریه: تهران خیابان سید جمال الدین اسدآبادی (یوسف آباد) خیابان هفتم شماره ۲۵ واحد ۵ / تلفن: 70-22421667 (021)
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه