داریوش اسدزاده بازیگر پیشکسوت تئاتر و تلویزیون:

مشتاقانه در انتظار پایان مرمت تئاتر نصر هستم/ حفظ تاریخ بنا ضروری است

بازیگر پیشکسوت تئاتر بازسازی ساختمان تئاتر نصر را مایه خرسندی خواند و گفت: بازسازی این بنا مایه خرسندی است و من مشتاقانه برای پایان مرمت آن لحظه شماری می‌کنم.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، داریوش اسدزاده، بازیگر پیشکسوت تئاتر و تلویزیون بازسازی ساختمان تئاتر نصر را آرزوی خود خواند و در این باره گفت: من 40 سال از عمر خود را در ساختمان تئاتر نصر گذراندم بنابراین بسیار خوشحالم که سازمان زیباسازی مالکیت این ساختمان زیبا و تاریخی را به عهده گرفته و در حال بازسازی آن است.
او افزود: ساختمان تئاتر نصر در کنار گراند هتل واقع شده و توسط یک معمار روسی به نام باقراُف طراحی شد. در واقع این بنا تا پیش از حضور سید علی خان نصر، کاربری سینما داشت و به شکلی بیضی بود. بعدها اما این فضا به شکل مستطیل درآمد تا جمعیت بیشتری را در خود جا دهد و البته بالکن‌ها از آن حذف شدند. سال‌ها بعد تئاتر نصر آینه کاری و مفروش شد و استیج آن نیز برای اجراهای بهتر گسترش یافت و به شکل سالنی حرفه‌ای برای اجرای تئاتر درآمد. همان‌طور که می‌دانید این تماشاخانه سه بار آتش گرفت اما به دلیل عشقی که به تئاتر وجود داشت، هر بار بازسازی شد. در بازسازی آخر به دلیل مشکلات مالی، سقف تماشاخانه شیروانی تعبیه شد و هنگام بارندگی تماشاچیان صدای بازیگر را به درستی نمی‌شنیدند اما خوشحالم که بعد از این همه فراز و نشیب این بنا هنوز وجود دارد.
این هنرمند درباره باز زنده سازی بنای تئاتر نصر گفت: به نظر من هنوز هم امکان استفاده از این بنا به عنوان یک فضای فرهنگی در عرصه تئاتر وجود دارد زیرا لاله زار در نقطه‌ای است که بسیار مورد توجه مخاطبان از اقشار مختلف قرار دارد. به همین خاطر من فکر می‌کنم که تئاتر نصر هنوز هم بیننده دارد و می‌تواند تماشاچی جذب کند.
اسدزاده تصریح کرد: به طور حتم تئاتر نصر با سالن‌های امروزی به لحاظ امکانات و بسیاری موارد متفاوت است به همین خاطر باید در مرمت آن دقت شود زیرا عنصر تاریخ در این تماشاخانه بسیار کلیدی است بنابراین باید شکل تاریخی آن کاملاً حفظ شود.
او ادامه داد: بسیار خوشحالم که امروز بازسازی این بنای تاریخی در دستور کار سازمان زیباسازی قرار گرفته است زیرا مدت‌هاست که این بنا به دلیل دست به دست شدن بلاتکلیف مانده بود و این در من احساس تأسف می‌کرد تا جایی که هر بار از کنار این بنا می‌گذشتم، دلگیر و غمگین می‌شدم.
این هنرمند افزود: خواهش می‌کنم وقتی این بنا بازسازی و مرمت شد، به من اطلاع دهید زیرا زنده شدن این ساختمان برای من بسیار لذت‌بخش است و با تمام وجود مشتاقانه انتظار آن را می‌کشم.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه