با حضور علی اعطا، عضو شورای اسلامی شهر تهران:

جلسه کمیته معماری و طرح‌های شهری شورای اسلامی در سازمان زیباسازی تشکیل شد

جلسه کمیته معماری و طرح‌های شهری شورای اسلامی شهر تهران با موضوع "بررسی مواضع پیشنهادی به منظور ایجاد پلازا در شهر تهران"، صبح امروز (14آذر ماه) در سالن اجتماعات سازمان زیباسازی شهر تهران تشکیل شد.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، این جلسه با حضور علی اعطا، عضو شورای شهر تهران، دکتر برزین ضرغامی، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، آبادیان شهردار منطقه 11، معاونین خدمات شهری مناطق 6 و 1، مهندس یاسر جعفری، معاون فنی و طرح‌های شهری سازمان زیباسازی و اعضای کمیته فنی شورای شهر تهران برگزار شد.
در ابتدای این جلسه دکتر برزین ضرغامی با بیان اینکه سازمان زیباسازی در تلاش است تا تعامل بیشتری با شهروندان داشته باشد، گفت: امیدواریم با ایجاد فضای مکث و فضای پیاده در شهر فرصت حضور بیشتر شهروندان تهرانی در گوشه و کنار شهر را فراهم کنیم.
او با تاکید براینکه سازمان زیباسازی شهر تهران در فعالیت های عمرانی خود تلاش کرده تا خواسته‌ها و نیاز شهروندان را فراهم کند، ادامه‌داد: در تمام برنامه‌ریزی که از سوی سازمان زیباسازی برای شهروندان انجام می‌شود، رفاه حال آنها و موضوع حضور مستمر و سهل شهروندان و همچنین موضوع اوقات فراغت شهروندان در پایتخت در نظر گرفته می شود.
در ادامه، علی اعطا، عضو شورای شهر و رییس کمیته فنی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه موضوع این جلسه " بررسی مواضع پیشنهادی به منظور ایجاد پلازا در شهر تهران " است، گفت: دلیلی اصلی تشکیل این جلسه در سازمان زیباسازی شهر تهران مرتبط بودن این موضوع باحوزه فعالیت زیباسازی است.
به گفته این عضو شورای شهر باغ فردوس، پیاده راه برادران مظفر، پیشخوان ورودی راه آهن سه فضای مناسب برای ایجاد پلازا در شهر تهران است.
او با تاکید بر اینکه یکی از برنامه ریزی های کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران در سال 97 توجه به گسترش فضای پیاده و حضور شهروندان در شهر به واسطه این موضوع بوده‌است، افزود: موضوع شهر پیاده مدار هم در برنامه پنج ساله شهرتهران و همینطور لایحه سوم توسعه آمده‌است به همین دلیل نباید از این موضوع غافل شد.
عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه شهردار جدید، دکتر حناچی نیز به موضوع پیاده رو و پیاده محوری در شهر تاکید دارند، ادامه‌داد: امیدوارم بتوانیم با همراهی سازمان زیباسازی شهر تهران و مناطق 22گانه شهرداری بتوانیم تا انتهای سال 97 این موضوع را به مرحله اجرا برسانیم.
او با اشاره به برگزاری جلسات مستمر و مداوم شورای شهر در خصوص همین موضوع، گفت: موضوع پیاده روهای شهری یکی از برنامه های اصلی شورای شهر تهران است و قرار است به واسطه آن قلمرو عمومی برای شهروندان گسترش پیدا کند.
در ادامه این جلسه پاورپویتی از طرف دکتر بابک شکوفی ارائه شد که به بررسی موضوع ایجاد پلازا در شهر تهران پرداخت و حاضران در جلسه به بحث و گفت وگو در این خصوص پرداختند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • بخش اعظمی از درک شهروندان از شهر به واسطه ی فضاها صورت می گیرد لذا طراحان می کوشند ضمن برآوردن نیازهای اصلی شهروندان به تصورات آنها نیز شکل دهند. شهر باید محیطی کارا و در…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه