همزمان با رویداد بهارستان 98:

جشن نور تهران با ایده‌های برتر هنرمندان برگزار می شود

سازمان زیباسازی شهر تهران همزمان با برگزاری چهارمین سالانه هنرهای شهری" بهارستان 98"، جشن نور تهران را از امروز دوشنبه بیستم اسفندماه در بوستان ملت برگزار می‌کند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، دکتر برزین ضرغامی، مدیرعامل این سازمان با اعلام این خبر، گفت: این جشن با ایده و طرح منتخب هنرمندان راه‌اندازی شده و نقش مایه‌های ایرانی را به تصویر می کشد.
وی با بیان اینکه این جشن امکان گشت و گذار شبانه در تهران و بروز ایده‌های خلاقانه در نورآرایی را فراهم کرده که شهروندان می توانند از امروز از این رویداد شبانه در بوستان ملت بازدید کنند. ادامه داد: در این جشن، ۲۸ طرح با تجهیزات نوری با الهام از نقش‌مایه‌ها ومعماری ایرانی‌اسلامی در ابعاد شهری طراحی و اجرا شده‌اند. کپر یا آلاچیق، چادر عشایر، طاق بستان، چهارطاقی نیاسر، بسم‌الله و صلوات کوفی، بز جهنده، تندیس گره، اوروسی، رواق، پایکوبی تربتی و کردی، خاطرات سفر بی‌خطر، نورگام، تذهیب، گبه، هفت سین، شیر سنگی و... از جمله آثار نوری دیدنی در جشن نور تهران است.
به گفته ضرغامی طرح های نوری با موضوع استقبال از بهار 98 پس از جانمایی تا پایان ایام نوروز در نقاط مشخص شده اکران می شوند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

آمار و اطلاعات

نگارخانه