هویت شهر تهران باید حفظ و تقویت شود/ تهران باید به یک شهر زیست پذیر تبدیل شود

زهرا صدراعظم نوری عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به برگزاری چهارمین دوره جشنواره دایره خلاق گفت: این برنامه ها باید به شهر هویت و اصالت لازم را ببخشد. شهر تهران به شرطی می تواند شهر خوبی باشد که هویت آن حفظ و تقویت شود.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران؛ زهرا صدراعظم نوری در مراسم اختتامیه چهارمین دوره جشنواره دایره خلاق (مبلمان شهری) که روز گذشته در باغ کتاب تهران برگزار شد با بیان اینکه شاهد حضور شرکت کنندگان جوان در رشته های مختلف در این جشنواره هستیم، گفت: این اتفاق برای من جای خرسندی دارد.

وی با بیان اینکه ما در شهر تهران در یک عرصه بسیار وسیعی زندگی می کنیم و این عرصه بسیار پویا و فعال است، افزود: این شهر باید نیازهای شهری شهروندان در فضاهای عمومی را پاسخگو باشد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه طراحی شهری می تواند برای پاسخگویی به نیازهای شهروندان کمک کننده باشد، تصریح کرد: در شهر تهران و در حوزه مدیریت شهری سالانه میلیاردها تومان هزینه می شود اما اتفاقاتی که در شهر رخ می دهد برای شهروندان جالب نیست و آنها نمی توانند با این اتفاقات ارتباطی برقرار کنند.

صدراعظم نوری ادامه داد: بسیاری از این اتفاقات برای مردم خوب و دلنشین نیست. هم اکنون مبلمانی که در سطح شهر تهران وجود دارد با ذائقه شهروندان سازگاری ندارد به همین منظور اقداماتی مانند برگزاری جشنواره دایره خلاق که مردم و طبقه خوش ذوق و فعال به خصوص دانشجویان را به میدان می آورد می تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

وی اضافه کرد: برگزاری جشنواره هایی از این دست که باعث ارتباط برقرار کردن مردم با مفاهیم مختلف می شود می تواند مورد حمایت و استقبال قرار گیرد. ما به عنوان نمایندگان مردم از برگزاری این جشنواره بسیار خوشحال هستیم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه از برگزاری چنین برنامه هایی استقبال خواهیم کرد، گفت: انتظار داریم که خروجی این اتفاق ها در عمل بتواند به محصولات و تولیداتی که شهروندان با آنها ارتباط برقرار می کنند، تبدیل شود.

صدراعظم نوری در ادامه با تاکید بر اینکه با برگزاری این برنامه ها نیازهای شهری باید برطرف شود، افزود: این برنامه ها باید به شهر هویت و اصالت لازم را ببخشد. شهر تهران به شرطی می تواند شهر بسیار خوبی باشد که هویت آن حفظ و تقویت شود.

وی اضافه کرد: شهر تهران باید از حالت بی سامانی خارج شود و از اینکه هر قسمتی از تهران یک حرف را بزند، اجتناب شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: زمانی که در خیابان بسیار ارزشمند ولی عصر که از میدان راه آهن تا میدان تجریش ادامه دارد قدم می زنم دلم میسوزد که درختان چنار که تنها هویت آن است در حال قطع و یا خشک شدن است.

به گفته صدراعظم نوری المان های زیادی در خیابان ولی عصر وجود دارد که همگی باید با یکدگیر هارمونی و هماهنگی داشته باشند اما هر بخش با دیگری در تعارض است.

وی گفت: از سازمان زیباسازی شهر تهران انتظار دارم تا با کمک اساتید دانشگاه ها و دانشجویان اقداماتی انجام دهند تا هویت و اصالت به شهر تهران برگرداننده شود چراکه تهران باید به یک شهر زیست پذیر تبدیل شود.

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه شهر تهران باید مسائل مردم را حل و فصل کند و پاسخگوی نیازها باشد، افزود: این شهر باید کیفیت زندگی را بالا ببرد و آن را برای همه شهروندان لذت بخش کند.

به گفته صدراعظم نوری امروز در فضاهای محدود اقتصادی زندگی می کنیم به همین دلیل نیاز داریم تا عرصه های عمومی به فضایی دلنشین و مطلوب تبدیل شوند و خستگی را از مردم دور کنند.

وی یادآور شد: باید از ظرفیت های خوبی که امروزه ایجاد شده حداکثر استفاده را داشته باشیم و مبلمان شهری را از ایده و اندیشه های جوانان دیزاین و طراحی کنیم.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • "فصلنامه معماری و شهر سازی" در شماره 104 خود که پاییز 90 منتشر گردید به موضوعات مختلفی در ارتباط با سازمان زیباسازی پرداخت با کلیک بر روی نام مقاله می توانید آن را مشاهده کنیدیک…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه