بناهای تاریخی شناسنامه شهر هستند

یکی از پیشکسوتان هنر در بازدید از تئاتر نصر گفت: بناهای تاریخی شناسنامه شهر هستند و حفظ و بازسازی آنها از سوی شهرداری اقدام ارزشمندی برای مردم محسوب می‌شود.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، حمید نقی زاده یکی از هنرمندان سالخورده کشورمان است که بیش از یک دهه در تئاتر نصر برنامه اجرا می‌کرده است، وی در بازدید از این بنا گفت: من حدود 10 سال بین سال‌های 1342 تا 1353 با خانم روح پرور و قاسم جبلی در گروه موسیقی با دف و تمپو همکاری داشتم.
وی با اشاره به اهمیت بازسازی تئاتر نصر اضافه کرد: این محل به نوعی شناسنامه تهران محسوب می‌شود و باید کاملا مانند سابق بازسازی شود تا همه درباره تاریخ فرهنگی شهر تهران مطلع شوند.
نقی زاده نقش سازمان‌هایی نظیر زیباسازی را در حفظ چنین بناهایی را مهم توصیف کرد و افزود: این سازمان‌ها می‌توانند در حفظ، مرمت و بازسازی بناهای تاریخی به ویژه تئاتر نصر بسیار سازنده باشد.
وی ادامه داد: این گونه اقدامات باعث می‌شود تا مردم به ویژه نسل جوان که آن روزها را ندیده‌اند بتوانند در حال و هوای آن روزها قرار بگیرند و فرهنگ غنی ایرانی را درک کنند.
وی برای حفظ بناهای تاریخی توصیه کرد: تئاتر نصر یکی از چند صد بنای ماندگار و تاریخی کشور است و باید باقی بناها را هم به همین صورت مورد توجه قرار بدهند. مردم همواره می‌توانند کمک بزرگی برای شهرداری در مرمت و بازسازی اینگونه بناها باشند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب:برگ­های پژوهش2 (اسناد و آراء نشست­های پژوهشی هنر-نگارخانه برگ1389 نویسنده:محمدحسن حامدی ناشر:نشر پیکره تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش شمارگان: 1500 جلد قیمت:60.000 ریال…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه