تئاتر نصر پتانسیل تبدیل شدن به موزه را دارد

یکی از بازدیدکنندگان تئاتر نصر گفت: امیدوارم که این مکان به موزه تئاتر تبدیل شود زیرا هزینه راهیابی تکنولوژی روز به این سالن بسیار بیشتر از ساخت یک سالن تئاتر جدید خواهد شد از طرفی این مکان پتانسیل تبدیل شدن به یک موزه را در حد اعلا دارد به شرطی که در همین سبک و سیاق مرمت و نگهداری شود.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، شبنم عربی یکی از بازدید کنندگان تئاتر نصر با بیان اینکه همیشه اولین بودن کار ساده‌ای نیست، اضافه کرد: با شروع به کار اولین تماشاخانه ایران، گمان نمی‌رفت که تاریخ پرفراز و نشیب این سالن را برای سالیان طولانی تعطیل کند تا به حیات خود در خاطره‌ها ادامه دهد.
وی با اشاره به بازسازی تئاتر نصر بیان کرد: از سازمان زیباسازی برای تملک این ملک بی‌نظیر که با خاطرات کودکی و نوجوانی من قرین شده است سپاسگزارم و امیدوارم روند مرمت این مجموعه با دقت و حساسیت انجام و اصالت آن با استفاده از متخصصان حفظ شود.
عربی ادامه داد: متاسفانه تجربه‌های مشابهی از لطمه زدن به اصالت بنا در طی بازسازی وجود دارد که بازدیدکنندگان را نگران می‌کند تا مبادا تئاتر نصر پس از بازسازی، شباهتی به امروز خود نداشته باشد.
این بازدید کننده بیان کرد: وقتی تئاتر نصر از بین چندین بنای دیگر برای بازسازی انتخاب شده و توسط مردم مورد توجه قرار گرفته است، مسئولیت مسئولان بازسازی آن را سنگین می‌کند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • بخش اعظمی از درک شهروندان از شهر به واسطه ی فضاها صورت می گیرد لذا طراحان می کوشند ضمن برآوردن نیازهای اصلی شهروندان به تصورات آنها نیز شکل دهند. شهر باید محیطی کارا و در…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه