احیای شهر با احیای خاطرات گمشده مردم

معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به همراهی مردم با پروژه بهسازی سیما و منظر محور انقلاب، گفت: محورهایی که در گام اول انتخاب کردیم محورهای هویتی شهر بودند، بسیاری از این ساختمان‌ها بویژه در حوزه معماری شهری تاثیرات عمیقی را در حوزه شهری و خاطره عمومی‌ مردم دارند و در واقع شاید شناختی که مردم از شهر دارند بیشتر به علت همین خاطره‌هاست.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، دکتر یاسر جعفری تصریح کرد: مردم این خاطرات را در اثر یکسری از آلودگی‌های بصری در شهر گم کرده بودند که این کار باعث شد تا ما هم به دوره‌های مختلف معماری و شهرسازی شهر برگردیم، هم شهر پاکسازی و هم بخشی از هویت شهر زنده س‌شود.
وی ادامه داد: معماری یکی از حوزه‌های هنر و برخواسته از فرهنگ یک ملت توانسته خودش را با اینکه دهه‌های مختلف فراموش شده بود دوباره متبلور کرده و به نظر می‌رسد که توانسته احساس غرور و شعف برای مردم ایجاد کند.
جعفری در توضیح اثرات قرارگیری پروژه احیای خیابان انقلاب در بین بیست اثر برتر بنیاد معماری آقاخان، افزود: ما خیلی خوشحالیم که این پروژه مورد تایید قرار گرفته و انتخاب شده و امیدواریم در آینده نتایج بهتری هم حاصل کند اما بیش از اینکه برای ما رقابت مورد توجه باشد این موضوع مهم است که این اتفاق می‌تواند تشویقی برای تسهیل‌گری باشد.
معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهرداری تهران اضافه کرد: زمانیکه مردم احساس کنند پروژه‌ای وابسته به همراهی آنها به عنوان مالک و سرمایه‌گذار است، می‌تواند تسهیل‌گر بوده و مردم را تشویق به ادامه کار کند. وقتی مردم ببینند پروژه‌ای که قرار است اجرا شود در سطح بین‌المللی مطرح و داوران بسیار معتبر در خارج از ایران به آن توجه کرده و روی آن تمرکز کرده‌اند باعث تشویق و حساسیت مردم به این پروژه می‌شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب: گرافیتی- رویکردی انتقادی نویسنده: مسعود کوثری ناشر: دریچه نو تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش شمارگان: 1500 جلد قیمت: 120.000 ریال نوبتو سال…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه