در چهارمین کارگاه پهنه فرهنگی و هنری رودکی مطرح شد؛

شهرداری از فعالان فرهنگی مستاجر حمایت کند

مدیر و موسس مجموعه‌های فرهنگی گودو، گفت: شهرداری برای حفظ و تداوم مکان‌های فرهنگی که قبلا احداث شده باید آنها را از حالت استجاری خارج یا از مستاجران آن حمایت کند.
 

همایون غنی زاده در چهارمین کارگاه پهنه فرهنگی و هنری رودکی که عصر روز گذشته ۲۷ شهریور) با عنوان «اقتصاد فرهنگ مبنا» در ناحیه یک شهرداری منطقه 11 برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: سال‌ها منتظر بودیم که این اتفاق بیفتد و به نظرم دو موضوع پیش رو داریم که یکی دعوت از هنرمندان و دیگری سرمایه گذاران است.

وی ادامه داد: قوانین یکی از مشکلات بر سر راه این پروژه است. با وجود اینکه اعتقاد دارم عزم جدی برای برطرف شدن مشکلات در حوزه قوانین وجود دارد، ولی مشکل دیگر برای تداوم این اقدام و ادامه حیات مکان‌های فرهنگی‌ که قبلا احداث شده استیجاری بودن املاک است.

غنی زاده گفت: در حقیقت همین مزیتی که با سرمایه گذاری به وجود می‌آید و مثلا محلی به سالن تئاتر و ... تبدیل می‌شود و ملکی ارزش افزوده می‌دهد به مشکلی دیگر برای همان واحد فرهنگی بدل می‌شود و با پیشرفت آن مکان، ممکن است مالکش آن ملک را برای درآمد بیشتر به کس دیگری بدهد.

مدیر و موسس مجموعه‌های فرهنگی گودو اضافه کرد: مهمترین مساله‌ سر راه شهرداری برای حفظ و تداوم مکان‌های فرهنگی که قبلا احداث شده این است که یا باید آنها را از حالت استجاری خارج یا از مستاجران آن حمایت کند.

وی معتقد است: شهرداری یا باید به پشتوانه سابقه فرهنگی، تسهیلاتی برای تملک ملک استیجاری برای مستاجر فرهنگی آن فراهم کند یا اینکه برای آن ملک‌ها در صورت تداوم فعالیت بدون بانی اصلی یا غیرهنری، موانعی را برای مالک ایجاد کند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • فصلنامه "معماری و فرهنگ" که در تابستان 90  انتشار یافت صفحاتی را به موضوع "بام های سبز، رهیافتی برای کلان شهرها" اختصاص دادبرای بارگزاری این مطلب اینجا را کلیک کنید
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه