در ششمین کارگاه پهنه رودکی مطرح شد؛

موسیقی بدون بایدها و نبایدها مورد استفاده قرار می‌گرفته است

مدیر کانون موسیقی موزه هنرهای معاصر تهران گفت: موسیقی تنها یک امر تفریحی نیست و در زندگی روزمره انسان‌ها خیلی مهم به شمار می‌رود. مردم ارتباط بی واسطه‌ای با موسیقی دارند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، نوید گوهری، آهنگساز، مدیر کانون موسیقی موزه هنرهای معاصر تهران و سرپرست مجموعه "موسیقی برای همه" و فعال در حوزه هنر شهری در ششمین کارگاه پهنه فرهنگی و هنری رودکی با اشاره به فعالیت‌های مجموعه «موسیقی برای همه» افزود: موسیقی موضوع فرهنگی کهن است، در واقع موسیقی همیشه بدون باید و نبایدها مورد استفاده قرار می‌گرفته است. در این شکل از فرهنگ کهن، موسیقی امری جدی در فرهنگ کشور بوده است.
وی اضافه کرد: موسیقی تنها یک امر تفریحی نیست و در زندگی روزمره انسان‌ها خیلی مهم به شمار می‌رود. مردم ارتباط بی واسطه‌ای با موسیقی دارند.
مدیر کانون موسیقی موزه هنرهای معاصر تهران اظهارکرد: موسیقی عامل مهمی در فرهنگ مردم کشور ما تلقی می شود. از فرشباف تبریزی در حال بافتن فرش تا ماهیگیر در دریای خلیج فارس با بهره مندی از موسیقی غنی روح خورد را تلطیف کرده و به کار می پردارند.
گوهری معتقد است: موسیقی تنها امری تفریحی یا به مفهوم لاکچری آن هنری نبوده و امری جدی در زندگی انسان‌ها محسوب می‌شود. نگاه به فرهنگ کهن چه در نقاط مختلف ایران و چه در جهان پایه شکل گیری موسیقی برای همه است.
سرپرست مجموعه "موسیقی برای همه "گفت: جریانات موسیقی با آموزش شروع شد، فعالیت اول ما در این مجموعه برگزاری کارگاه‌های مختلف موسیقیایی نه به عنوان اساتید موسیقی بلکه به عنوان راهنما، آدم‌ها را در جایی که همان مکان‌های سوم هستند، جمع کردیم تا بتوانند به فعالیت موسیقی خود ادامه دهند.
وی اضافه کرد: پروژه بعدی‌ای که تعریف شد برگزاری گارگاه‌های تعاملی بود، بنابراین یکسری سازه‌های موسیقی طراحی شد تا آدم‌ها بتوانند از آنها نه به صورت ساز حرفه‌ای استفاده کنند.
گوهری تصریح کرد: در ادامه این برنامه‌ها در مراسم افتتاحیه جشنواره‌ای رویدادهای تعاملی‌ای را طراحی و در پروژه دیگری نیز با استفاده از متریال آب موسیقی تولید کردیم که برای همه جالب بود.
مدیر کانون موسیقی موزه هنرهای معاصر تهران گفت: دیوارهای موسیقی اتفاق دیگری بود تا فرهنگ موسیقی را به جاهایی که دسترسی نداریم انتقال دهیم. وسیله‌های موسیقی این دیوارها می‌توانند در هر مکانی قرار بگیرد و افراد عبوری از آن محل، به موسیقی بپردازند و احساس لذت داشته باشند. در حال حاضر پروژه‌های موسیقی برای همه با این پروژه‌ها در حال انجام است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب: گرافیتی- رویکردی انتقادی نویسنده: مسعود کوثری ناشر: دریچه نو تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش شمارگان: 1500 جلد قیمت: 120.000 ریال نوبتو سال…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه