معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهر تهران :

تلاش می‌کنیم زمینه حضور معلولان در فضای شهری فراهم شود

معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: سعی شده تا با استفاده از پیشنهادها برای تولید مجموعه‌های مورد نیاز معلولان فضا را برای توان‌یابان در جامعه مهیا کنیم.
 

به گزارش روابط عمومی‌و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهرداری تهران؛ یاسر جعفری در مراسم افتتاح زمین ورزشی کانادین در پارک لاله، با بیان این مطلب افزود: امروز 12 آذر روز معلولان است و امیدواریم بزرگداشت این روز بهانه‌ای برای تمرکز و توسعه توجه به قشر توان‌یابانی که سال‌هاست بهای کمتری به آنها داده شده، باشد.
وی ادامه داد: غیر از ساماندهی برخی از پیاده راه‌ها در شهر براساس استاندارهای توان‌یابان، سازمان زیباسازی مناسب سازی مبلمان شهری را در دستور کار خودش قرار داد و از ابتدای سال چندین پروژه را در خصوص توان‌یابان اجرایی کرد، در مورد مبلمان شهری قاعده امسال بر این است تا در پارک‌های مناطق مختلف شهر تجهیزات مناسب برای این افراد طراحی، تولید و تکثیر شود.
جعفری افزود: نمونه‌ای که امروز در پارک لاله مورد بهره برداری قرار گرفت، مجموعه‌ای بنام «فضای ورزشی کانادین» است، کانادین به کسانی اطلاق می‌شود که از یک پا قطع عضو هستند، این وسیله با پیشنهاد و طراحی انجمن کانادین آماده شده اما تاکنون مورد استفاده قرار نگرفته بود که ما با همکاری اعضای خود انجمن کانادین توانستیم این تجهیزات را برای اولین بار طراحی و نمونه سازی کرده و در دو نقطه یعنی پارک لاله و رازی نصب کنیم.
معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهر تهران اظهارکرد: استقبال خوبی از این اتفاق شد، امیدواریم با توجه به اینکه اولین بار است این مجموعه ساخته شده، موارد لازم اصلاح و با تکثیر در همه مناطق و سطح شهر توسعه یابد.
وی گفت: در کنار این مجموعه، ست‌های ورزشی 6 تا 8 قطعه‌ای مخصوص این افراد آماده شده تا در یک پارک در هر منطقه نصب شود تا به یمن این روز ویژه بتواند فتح بابی برای سایر اقدامات در طول سال باشد.
جعفری با اشاره به اینکه برای سایر معلولان هم برنامه‌هایی در دستور کار داریم، تصریح کرد: وسیله بازی و ورزشی دیگری که در داخل طراحی و مورد حمایت قرار گرفته وسیله‌ای برای کودکان نابیناست که به عنوان مجموعه بازی نابینایان است تا آنها بتوانند در محیط‌های باز و عمومی‌شهری بازی کنند.
معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: بخشی از این کارها براساس استقبالی بوده که ما از پیشنهاد دهندگان داشته‌ایم، سعی شده تا از این پیشنهادها برای تولید مجموعه‌های مورد نیاز همین افراد بهره ببریم و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد تا بتوانیم فضا را برای توان‌یابان مهیا کنیم.
وی ادامه داد: سازمان زیباسازی سعی دارد تا با این سیاست چه در تامین استانداردهای واجب پیاده محوری، اتصال راه‌ها یا توسعه سرگرمی‌ و فضاسازی برای حضور اجتماعی این قشر که یکی از مطالبات شورای شهر هم بوده، در بخش اجرا و عمل آن را به نتیجه مفید برسانیم.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه