دبیر انجمن جانبازان کانادین ایران:

فوتبال کانادین می‌توانند جانبازان را به محیط شهری بکشاند

دبیر انجمن جانبازان کانادین ایران گفت: فوتبال کانادین ابداعی از انجمن جانبازان کانادین ایران است و با هدف ارتقای سلامتی و فضاسازی برای حضور جانبازان قطع پا در جامعه ابداع شد.
 

به گزارش روابط عمومی‌ و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهرتهران؛ هوشنگ غفران در مراسم افتتاح زمین ورزشی کانادین در پارک لاله، با بیان این مطلب افزود: انجمن کانادین بازی فوتبال کانادین را برای اولین بار و به صورت بومی ‌طراحی کرد.
وی افزود: این دومین زمین کانادینی است بعد از رفع اشکالات در نمونه اولیه طراحی شد و امروز شاهد این زمینی هستیم که در پارک لاله مورد بهره برداری قرار گرفت.
غفران در معرفی این بازی گفت: اندازه این زمین 4.5 در 9 متر است، بازیکن‌ها در دو تیم 6 نفره و با دو ذخیره قرار می‌گیرند و در دو زمان 10 دقیقه بازی صورت می‌گیرد. فوتبال کانادین بازی مفرحی است تا معلولان و جانبازان بتوانند از آن استفاده کنند. البته افراد عادی هم می‌توانند در این بازی شرکت کنند اما براساس قوانینی که تعریف کرده‌ایم باید یک پای خود را با بندی مخصوص ببندند.
دبیر انجمن جانبازان کانادین ایران با اشاره به هدف از ابداع این بازی گفت: شادابی، استفاده از نیروی جانبازان و خارج کردن آنها از خانه مهمترین اهدافی بود که منتج به ابداع این بازی شد.
وی با اشاره به اینکه استقبال خوبی از این بازی شد، افزود: در حال حاضر 230 جانباز قطع پا از لگن، از کل کشور در این انجمن عضو هستند اما این بازی می‌تواند ده‌ها هزار عضو داشته باشد. سازمان بهزیستی، بنیاد شهید و جانبازان هم می‌تواند نفراتی برای شرکت در فوتبال کانادین معرفی کنند.
غفران با اشاره به نقش سازمان‌های شهری مانند شهرداری در توسعه این تجهیزات، تصریح کرد: ما نیاز به فضاهایی در شهر برای نصب این تجهیزات داریم که شهرداری و سازمان زیباسازی می‌توانند این خدمات را به ما بدهند

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • بنظر می رسد شهرسازی مدرن بطور وحشتناک و نگران کننده ای عاری از انگیزه های هنری شده است. این شهرسازی تنها توانسته احجام مکعب شکلی را بعنوان ساختمان با یکنواختی ملال آورشان، جایگزین غنای شهرسازی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه